Gryfy bez zwycięstwa

16-04-2018, 15:17 KS Rugby Ruda Śląska

W drugiej kolejce rozgrywek I ligi rudzkie Gryfy wyjechały do Jarocina zmierzyć się z tamtejszą Spartą, która tydzień temu sensacyjnie pokonała na wyjeździe jednego  z faworytów do zwycięstwa w rozgrywkach, drużynę AZS AWF Warszawa.

Rudzianie przystąpili do tego meczu osłabieni brakiem kilku kluczowych zawodników, zarówno w formacji młyna jak i ataku zagrało od początku kilku debiutantów lub zawodników grających dopiero drugi mecz w rudzkich barwach.Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, lecz sprawniej piłką operowali gospodarze i to oni częściej punktowali. Na cztery zdobyte przez nich przyłożenia Gryfy odpowiedziały tylko przyłożeniem Krzysztofa Płusy i celnym karnym Krzysztofa Skubika. W zespole z Rudy kulała gra w formacji autowej oraz wsparcie dla zawodnika z piłką.

Drugą połowę niestety szybko punktami otworzyli gospodarze, jednak przy wyniku 29:8 przyłożenie zdobył Jan Muc, podwyższył Skubik i Gryfy miały tylko dwa przyłożenia do odrobienia. Goście bardzo chcieli, próbowali na  wszystkie możliwe sposoby, jednak ciągle czegoś brakowało w wykańczaniu akcji. Na dziesięć minut przed końcem spotkania żółtą kartkę otrzymał Waldemar Dziliński i rudzianie musieli radzić sobie w osłabieniu i ewidentnie sobie nie poradzili. W czasie trwania kary Sparta zdobyła dwa przyłożenia, w końcówce meczu jeszcze jedno i zasłużenie wygrała mecz, jednak wynik nie do końca oddaje to, co działo się na boisku.

Przed Gryfami teraz dwa tygodnie bez meczu, dopiero 28 kwietnia br. zagrają  u siebie z mocną Arka Rumia. Prawdopodobnie na ten mecz trener Świerczyński będzie miał już do dyspozycji najsilniejszy możliwy skład, powrócą już zarówno i kontuzjowani zawodnicy                     oraz kadrowicze. jest więc nadzieja, że Gryfy powalczą na Burloch Arenie o pierwsze zwycięstwo.

Sparta Jarocin – KS Rugby Ruda Śląska 50:15 (24:8)

Punkty dla Gryfów zdobyli: Krzysztof Płusa 5 pkt. (1P), Jan Muc 5 pkt (1P), Krzysztof Skubik 5 pkt. (1pd, 1k)

Skład Gryfów: Danson Chege,  Mateusz Sikora, Filip Kuniczkowski (Marcin Warcholik), Jakub Krupiński, Łukasz Pastuszka, Łukasz Fura, Marcin Pyrek, Patryk Frątczak, Krzysztof Płusa, Krzysztof Skubik, Kamil Kiełbania, Marcin Mucha, Jan Muc, Michał Dudzic, Waldemar Dziliński.

Także w minioną sobotę Burloch Arena gościła na towarzyskim turnieju reprezentacje młodzieżowe Polski, Łotwy i Czech. Turniej zakończył kilkudniowe zgrupowanie polskich kadrowiczek w Rudzie Śląskiej.