Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

"Gryfna Kobelitka", czyli rudzcy akrobaci mają moc

20-05-2021, 09:10 admin

Ogromny sukces rudzkich akrobatów i trenerów KPKS "Halemba"! Podczas Ogólnopolskiego Turnieju „Gryfna Kobelitka” w Akrobatyce Sportowej i Skokach na Ścieżce, który odbył się na hali MOSiR-u w Rudzie Śląskiej, spośród 16 klubów z całej Polski Południowej, to właśnie rudzki klub zwyciężył w rywalizacji drużynowej, a zawodnicy zajęli wysokie miejsca w indywidualnych zmaganiach. Impreza organizowana była przez KPKS "Halemba" przy współfinansowaniu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu dzięki programowi "Sport Wszystkich Dzieci". Frekwencja dopisała, a organizacja jak zawsze była na medal!

Wśród ponad 400 zawodników z 16 klubów z całej Polski Południowej rywalizowały dziewczynki i chłopcy od najmłodszych po już bardziej zaawansowanych zawodników. W zawodach B rozegrano autorskie kategorie indywidualne oraz zespoły klasy youth. W zawodach A rywalizacja przebiegała w konkurencjach zgodnie z przepisami Polskiego Związku Gimnastycznego w klasach II, III i młodzieżowej. 

W klasyfikacjach indywidualnych wśród najlepszych reprezentantów KPKS "Halemba" byli: w dwójkach dziewcząt, kl. II, złoty medal – Maja Mrozek i Laura Tronina; w dwójkach mieszanych, kl. II, złoty medal – Julia Jessel i Szymon Jaworek oraz medal srebrny – Natalia Dziób i David Biliaiev. W trójkach dziewcząt, kl. II, złoty medal – Nadia Witek, Lena Niedobecka i Zuzanna Klapuch. W dwójkach dziewcząt, kat. youth, złoty medal – Weronika Szczyrba i Emilia Żurakowska; srebrny medal – Katarzyna Jabłońska i Martyna Rzepka (Akro-Gym Mikołów); brązowy medal – Milena Kowalska i Marta Wodok. W trójkach dziewcząt, kat. youth, brązowy medal – Magdalena Klein, Wiktoria Szymańska i Dominika Włodarz. W dwójkach dziewcząt, kl. III, brązowy medal – Zofia Krawieczek i Alicja Szal; 4. miejsce – Lena Hudzik i Lena Bury (Akro-Gym Mikołów) oraz 5. miejsce – Zuzanna Litwińska i Dominika Białek. W dwójkach mieszanych – kl. III, brązowy medal dla Zuzanny Litwińskiej i Mikołaja Czornik. W trójkach dziewcząt, kl. III, 5. miejsce – Zofia Krawieczek, Alicja Szal i Natalia Żurakowska. W dwójkach dziewcząt, kl. młodzieżowa, złoty medal – Iga Patyńska i Hanna Błaszczyk; srebrny medal – Paulina Skiba i Ewa Szykowska; 5. miejsce – Zofia Wormut i Maja Wolniewicz. W dwójkach mieszanych, kl. młodzieżowa, 4. miejsce – Nina Warda i Szymon Drozd; 4. miejsce – Pola Strejczyk i Antoni Lubojański; 5. miejsce – Zofia Mieszczak i Ruben Tomaszewski. W trójkach dziewcząt, kl. młodzieżowa, 4. miejsce – Iga Patyńska, Lena Patyńska i Jasmin Tomaszewska. Ćwiczenia indywidualne dziewcząt: skrzat, srebrny medal – Paulina Filipiak, skrzat plus; 4. miejsce – Antonina Duda. Ćwiczenia indywidualne chłopców: skrzat, srebrny medal – Jan Sychowicz.

Na koniec rywalizacji, aby uatrakcyjnić młodym zawodnikom czas oczekiwania na dekorację, bardziej doświadczone zawodniczki KPKS-u zaprezentowały swoje układy pokazowe. Zaćwiczyły także trzy Emilki, które już w czerwcu będą reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Grupach Wiekowych w Genewie. Zawodniczki założyły zrzutkę na ten cel - https://zrzutka.pl/btftnz. Zawody pokazały, jak wszyscy spragnieni jesteśmy takich wydarzeń!

Tegoroczna "Gryfna Kobelitka" już za nami. Natomiast już pod koniec maja akrobaci z KPKS wyruszają na Mistrzostwa Polski Seniorów do Zielonej Góry, a tydzień później włączą się do rywalizacji w Chorzowie podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Pod koniec czerwca akrobatyczna "wisienka na torcie" - Mistrzostwa Świata.


Komentarze


23-05-2021, 15:44
Mamuska napisał(a):

Brawo!!! TYM DZIECIOM BYLO TO BARDZO POTRZEBNE!!!!GRATULACJE DLA WSZYSTKICH :-)