Grunwald na szóstkę

09-03-2013, 21:59 Sandra Hajduk

Grunwald Ruda Śląska pewnie pokonał zespół Czarnych-Góral Żywiec strzelając rywalowi aż sześć bramek.

Zieloni rozpoczęli strzelanie już w drugiej minucie spotkania. Wtedy to po akcji prawą stroną boiska piłkę wycofano do Dreszera. Ten wypatrzył wbiegającego w pole karne Szczygła, który uderzając z pierwszej piłki umieścił piłkę w bramce rywala. Minuty mijały a Grunwald miał swoje szanse, jednak brakowało precyzji w ich wykończeniu. Kolejna bramka padła w 30 minucie. W polu karnym został sfaulowany Gruchalski, a rzut karny pewnie wyegzekwował Kot. Na przerwę rudzianie schodzili z dwubramkową zaliczką.

Zaledwie dwie minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania Grunwald ponownie umieścił futbolówkę w siatce rywala – po rzucie wolnym piłkę przyjął i uderzył Szpoton. 11 minut później strzał Ciołka dobił Stawowy zwiększając prowadzenie Grunwaldu na 4:0. Na tym zieloni w dalszym ciągu nie przestali. W 86 minucie równoległe do bramki podanie Kota wykorzystał Ciołek, zaś dwie minuty później podanie Szczypiora zamknął Gruchalski i spotkanie zakończyło się wynikiem 6:0.

Grunwald Ruda Śląska: Bolik (46’ Lamlih) - Zuga (56’ Grzesiak), Jarczyk, Szczygieł - Szpoton, Maciongowski - Ciołek, Dreszer (46’ Stawowy), Szczypior - Zawodnik testowany (25’ Gruchalski), Kot

Trener: Teodor Wawoczny

II trener: Jacek Bratek