Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Grunwald lepszy w derbach

25-05-2022, 10:46 Dawid Kosmalski

Niezwykle ważne zwycięstwo odniósł w sobotę (21.05) zespół Grunwaldu Ruda Śląska. Podopieczni Grzegorza Kapicy pokonali Slavię 3:1 (0:1) w derbach miasta, czym zrewanżowali się za jesienną porażkę 1:2.

Oba nasze zespoły bronią się przed spadkiem z klasy okręgowej. Wyższą lokatę zajmuje Slavia i to zespół z Rudy był nieznacznym faworytem. Do przerwy podopieczni Jarosława Zajdla schodzili z prowadzeniem, gdy pojedynek główkowy w środku pola wygrał Mariusz Lux, po czym Łukasz Witor wystawił piłkę Dawidowi Maciaszczykowi, który z łatwością umieścił ją w siatce.

W drugiej połowie niżej notowani Zieloni odrobili stratę w 68. minucie, kiedy to Ogłoza wykorzystał podanie Bernackiego. Na prowadzenie Grunwald wyszedł pięć minut później. Przytomne wycofanie Taładego przed pole karne płaskim strzałem wykorzystał kapitan gości, Dawid Skorupa. Zwycięstwo Zielonych przypieczętował Ogłoza, który skorzystał z bardzo dobrego podania Jonasza Noconia. Grunwald w drugiej połowie był zespołem zdecydowanie lepszym, który stworzył sobie więcej okazji podbramkowych i zasłużenie wywiózł ze stadionu Slavii trzy punkty.


Komentarze