Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Gratulacje dla Natalii!

02-10-2012, 14:48 Sandra Hajduk

Na ostatniej Sesji Rady Miasta gratulacje za swoje osiągnięcia sportowe otrzymała Natalia Kubaty. Zawodniczka ZKS Slavia Ruda Śląska zdobyła w sierpniu brązowy medal Mistrzostw Świata Kadetek w zapasach kobiet w kategorii do 52 kg. List gratulacyjny został także złożony na ręce Elżbiety Garmulewicz - trenerki, która jako pierwsza dostrzegła potencjał Natalii.

- Zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Świata Kadetek to świetne uczucie. Nie spodziewałam się tego. Wszyscy na mnie po ciuchu liczyli, ale ja chciałam wygrać chociaż jedną walkę. Na zawodach było kilka bardzo dobrych zawodniczek, więc bałam się, że coś mogło pójść nie tak, jak zakładałam. Najbardziej obawiałam się Turczynki, z którą z resztą przegrałam pierwszą walkę – mówiła Natalia Kubaty w rozmowie z WR zaraz po tym jak wróciła z Mistrzostw Świata – Moim największym sportowym marzeniem jest wyjazd na igrzyska olimpijskie. Będę ciężko trenować i robić wszystko żeby to się udało – dodała.

- Jestem przekonana, że Natalia będzie dzielnie walczyła o to, aby móc pojechać na Igrzyska. Ona jest bardzo zdeterminowana. Postawiła wszystko na sport i jest w stanie wiele osiągnąć – mówi jej trenerka Elżbieta Garmulewicz.

 


Komentarze