Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Górnik wygrywa w Halembie

23-03-2023, 19:34 Dawid Kosmalski

SPR Grunwald przegrał na własnym parkiecie z SPR Górnik Zabrze 31:36 (12:18) w ramach 21. kolejki II ligi mężczyzn. Do niedzielnego meczu rudzianie przystępowali po porażce w Busku-Zdroju. Dla zabrzan natomiast było to drugie spotkanie po wywalczonym tydzień temu Mistrzostwie Polski Juniorów. Z szesnastu zawodników, którzy wybiegli na parkiet zwycięskiego meczu z Gwardią Opole, który dał SPR-owi złoty medal MPJ, w Rudzie Śląskiej zagrało dziesięciu zawodników. Ponadto Górnik nieprzypadkowo lideruje II lidze, o czym widzowie zgromadzeni w hali MOSiR w Halembie mogli się przekonać już w ciągu pierwszych czterech minut meczu, kiedy to goście wyszli na prowadzenie 4:0.

Zabrzanie świetnie atakowali i bezlitośnie wykorzystywali wszelkie słabe punkty Grunwaldu. Doskonale również bronił Michał Czapla, który poza tym zdobył bramkę rzutem z własnego pola. Do przerwy przewaga zabrzan wyniosła sześć bramek, a w drugich 30 minutach Grunwald rozpoczął mozolne odrabianie strat. Do 47. minuty obie drużyny zdobywały bramki na przemian i różnica wynosiła już tylko trzy gole, ale wówczas Górnik zdobył cztery trafienia z rzędu i odskoczył na siedem bramek. Tej przewagi Grunwald już nie był w stanie zniwelować – mistrzowie Polski juniorów pewnie zwyciężyli w Rudzie Śląskiej.

SPR Grunwald Ruda Śląska – SPR Górnik Zabrze 31:36 (12:18)

Grunwald: Błaś, Szczelaszczyk – Kwolek, Kurzawa, Hadam (3 bramki), Niedźwiedzki (8), Misiak, Macha (3), Kurełek (5), Mauer (6), Podolski (2), Talaga (2), Ząbczyński, Skutela (2), Matuszewski. Trener: Adrei Hapal.

Górnik: Czapla (1), Wilk – Mikunda (1), Trójniak (2), Wisiński (2), Wlezień (2), Szabat (9), Żaczek (5), Surdyk (1), Rajca, Szendzielorz (7), Gogola, Sladkowski (6), Kamiński. Trener: Marek Kąpa.

 

 


Komentarze