Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Galopem przez przeszkody

14-05-2018, 14:42 Agnieszka Lewko

Zawody odbyły się  pod  patronatem Prezydent Miasta Rudy Śląskiej. Wiosenna edycja zawodów jeździeckich Puchar Omegi odbyła się w sobotę (12.05). Zawody zorganizowane w Stajni Omega przy ul. Władysława Jagiełły, oprócz rywalizacji sportowej były także wspaniałą okazją do zapoznania się ze sztuką i pasją jeździecką, a także miłością do koni.

Cykl zawodów Pucharu Omegi odbywa się dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Dzięki nim swoje umiejętności zaprezentować mogą starsi i młodsi miłośnicy jeździectwa. Puchar Omegi jest również elementem cyklu przygotowań zawodników klubu do takich imprez jak Mistrzostwa Polski WKKW czy Akademickie Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody oraz w ujeżdżeniu.

- Naszą ideą jest promowanie jeździectwa wśród mieszkańców Górnego Śląska. Dążymy do tego, by dotrzeć z ideą naszego klubu do jak szerszego grona. Stąd cyklicznie organizujemy zawody Pucharu Omegi, które ze względu na przyjazną atmosferę i rodzinny charakter cieszą się dużą popularnością. Zależy nam na tym, żeby jeździectwo miało coraz więcej lokalnych amatorów – tłumaczyła Karolina Bednarek – Warzybok, organizatorka zawodów.


Komentarze