Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Film o bokserze z Rudy Śląskiej

20-12-2019, 09:31 Agnieszka Lewko

"Czarne Złoto" to film dokumentalny o Robercie Talarku, pięściarzu z Rudy Śląskiej, który boks zawodowy łączy z pracą w Kopalni KWK Bielszowice. Autorami filmu są Krzysztof Smajek i Marek Borniński. Pierwsze zdjęcia do filmu powstały w październiku 2017 roku i trwały kilka miesięcy. Autorzy filmu zjechali z Robertem 840 metrów pod ziemię, by pokazać z bliska, jak wygląda jego codzienna praca w kopalni.

W filmie zobaczymy kulisy treningów i walk. Radość po zwycięstwach i smutek po porażkach. Rzeczy, których wcześniej nie było w telewizji. Autorzy odwiedzili także miejsca, gdzie Robert się wychowywał. Podróż sentymentalna miała swój urok. W międzyczasie Robert stoczył walkę z Frankiem Haroche o pas IBO Inter-Continental. Wygrał ją i przywiózł pas do Polski. Ostatnie zdjęcia do filmu powstały podczas gali na Stadionie Narodowym, gdzie Talarek przegrał z Norbertem Dąbrowskim.

Robert Talarek przez wiele lat był niedoceniany w polskim środowisku bokserskim. Jeździł na walki wyjazdowe, gdzie często przegrywał. Był też oszukiwany przez sędziów. W przeszłości chciał nawet płacić rywalom z Polski, żeby z nim walczyli. Po wygraniu kilku pojedynków z rzędu, jego pozycja uległa zmianie. Pięściarz ma jasno sprecyzowany cel – chce być mistrzem świata. I temu podporządkował swoje życie. Czarne Złoto przedstawia obraz chłopaka z Rudy Śląskiej, który bardzo ciężko pracuje na swój sukces. Jego historia może być inspiracją dla wielu ludzi.

Premiera filmu Czarne Złoto odbędzie się 22 grudnia o godzinie 8:50 w TVP Sport. Powtórka w poniedziałek, 23 grudnia, o godzinie 11:05.


Komentarze