Feralna końcówka

21-04-2013, 16:23 Sandra Hajduk

Gwiazda Ruda Śląska przegrała na wyjeździe z AZS-em UG Gdańsk 3:2. Mimo tego, że rudzianie schodzili na przerwę z dwubramkową przewagą, to w końcówce roztrwonili swój dorobek i ostatecznie przegrali to spotkanie.

Już w piątej minucie bramkę dla Gwiazdy zdobył Ariel Piasecki, dziesięć minut później na listę strzelców wpisał się Krzysztof Piskorz. Chociaż pod względem gry lepiej wyglądali gospodarze, to nie przeniosło się to na wynik i na przerwę Gwiazda schodziła z bezpieczną, dwubramkową zaliczką.

Podobnie wyglądał początek drugiej połowy spotkania. W końcu jednak w 24 minucie gdańszczanie zdołali strzelić bramkę kontaktową. Później obie strony mogły jeszcze zdobyć bramkę. Końcówka jednak należała do gospodarzy. W 35 minucie AZS wycofał bramkarza. Na 15 sekund przed końcem meczu zawodnik AZS-u pokonał Krzyśkę strzałem z dystansu. Wtedy Gwiazda postawiła na grę z lotnym bramkarzem. Zemściło się to na dwie sekundy przed końcem spotkania, gdy z własnej połowy do bramki Gwiazdy posłał piłkę zawodnik gospodarzy i dał swojemu zespołowi cenne zwycięstwo.

AZS UG Gdańsk – Gwiazda Ruda Śląska 3:2 (0:2)

Gwiazda: Rafał Krzyśka - Marek Bugański, Adam Jonczyk, Paweł Martyn, Szymon Łuszczek, Mateusz Omylak, Ariel Piasecki, Mateusz Krzymiński, Adrian Zabłocki, Bartosz Siadul, Krzysztof Piskorz. Trener: Rafał Krzyśka.