Fatalna druga połowa

12-11-2013, 13:59 Sandra Hajduk

Kolejne nieudane spotkanie mają za sobą piłkarze Jastrzębia Bielszowice. W sobotę na wyjeździe zmierzyli się oni z Rozwojem II Katowice i chociaż na przerwę schodzili bezbramkowo remisując z gospodarzami, to druga połowa w ich wykonaniu wyglądała znacznie gorzej i ostatecznie musieli uznać oni wyższość katowiczan przegrywając 4:0.

Od początku to gospodarze byli stroną dominującą. Przez pierwsze 45 minut jednak bielszowiczanie mieli wystarczająco sił, by skutecznie odpierać ataki Rozwoju. Udało im się nawet zagrozić bramce gospodarzy – w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Henisz, ale nie zdołał jej wykorzystać.

Druga odsłona pojedynku ułożyła się zdecydowanie nie po myśli piłkarzy Jastrzębia. W ich grę wkradła się nerwowość, co szybko przyniosło przykre konsekwencje. Po faulu w polu karnym sędzia podyktował rzut karny. Gospodarze go wykorzystali i objęli prowadzenie. Po chwili arbiter po raz drugi podyktował jedenastkę na rzecz katowiczan i ci prowadzili już 2:0. Gospodarze złapali wiatr w żagle i przed gwizdkiem kończącym mecz jeszcze zwiększyli swoje prowadzenie. Najpierw skutecznie wyszli z kontrą, później zaś wykorzystali dośrodkowanie i ostatecznie sprawili, że bielszowiczanie schodzili z boiska przegrywając 4:0. Dla ekipy z Rudy Śląskiej była to 14 porażka w tej rundzie.

Rozwój II Katowice – Jastrząb Bielszowice 4:0
Jastrząb Bielszowice: Bechta – Petrus, Skudlik, Gomoluch, Henisz, Sikora, Kaczmarek, Foryś, Kubiak, Kowalski, Szymański
Trener: Damian Malujda