Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Euro najmłodszych

28-05-2012, 09:02 Tadeusz Danisz

Miniony weekend pod znakiem Mistrzostw Europy w Rudzie Śląskiej rozpoczął się od zmagań dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Mini-mistrzostwa Europy to zawody, w których wzięli udział przedszkolacy z rudzkich placówek oraz dodatkowo uczniowie z rudzkiej Szkoły Podstawowej nr 6. – Łącznie 16 ekip, tak jak na Mistrzostwach Europy, podzielonych na cztery identyczne grupy. Chcieliśmy dzieciakom zafundować namiastkę tego, co będzie się działo za dwa tygodnie na boiskach w Polsce i Ukrainie – powiedział Krzysztof Błoński, jeden z organizatorów całej imprezy .

Młodzi przez kilka godzin zawzięcie walczyli o najcenniejsze trofeum, puchar ufundowany przez Śląski Związek Piłki Nożnej. – Dodatkowe nagrody ufundowali radni Władysław Dryja i pani Barbara Wystyrk-Benigier, bez których ten turniej by się nie odbył. Na wszystkich uczestników czekały drobne upominki, nikt tych mistrzostw nie opuścił z pustymi rękoma – zaznaczył Błoński.

Dla przedszkolaków liczyły się jednak przede wszystkim wyniki osiągnięte na boisku i gra w piłkę nożną. Każdy chciał kopać jak Robert Lewandowski lub bronić jak Wojciech Szczęsny. – Pomimo, że uznanych drużyn w tych zawodach nie brakuje, to jednak faktycznie każda grupa chciała być tą ekipą biało-czerwonych. Roberta Lewandowskiego czy bramkarza Arsenalu każde dziecko tutaj zna i podziwia. Jest to na pewno powód do zadowolenia. My ze swej strony będziemy chcieli wykorzystać tą pasje młodych do piłki nożnej i kolejne takie zawody organizować – zdradził Krzysztof Błoński, który na co dzień pracuje z dzieciakami szkolącymi się w Orliku Ruda Śląska – Bykowina, klubie, który również współorganizował te zawody. Komentarze