Emocje w meczu zielonych

24-08-2013, 14:12 Sandra Hajduk

Emocjonalną huśtawkę zafundowali swoim kibicom piłkarze Grunwaldu Ruda Śląska. Zieloni zmierzyli się dzisiaj na własnym boisku z Kamienicą Polską i po zaciętym spotkaniu wygrali 4:3. Głównym autorem sukcesu jest Dariusz Kot, który zaliczył w tym meczu hat-tricka.

Grunwald szybko wyszedł na prowadzenie. Już w dziewiątej minucie meczu zamieszanie pod bramką gości wykorzysta Kot, który strzałem z bliska umieścił piłkę w siatce. W dalszej części spotkania dominowali gospodarze, jednak ich strzały były minimalnie niecelne. Kilka bardzo dobrych okazji mieli także goście, ale dobrze między słupkami spisywał się Haas. W pierwszej połowie spotkanie wynik nie uległ już zmianie i to zieloni schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką.

Szczęśliwie dla zielonych rozpoczęła się także druga połowa meczu. W 55 minucie po wrzutce z rożnego Brzozowskiego, piłkę głową do siatki gości skierował Szpoton, podwyższając tym samym prowadzenie swojego zespołu do dwóch bramek. Wydawać by się mogło, że losy tego spotkania są już przesądzone, jak się jednak z czasem okazało – nic bardziej mylnego. Dziewięć minut po zdobyciu przez Grunwald drugiego gola, goście zdobyli bramkę kontaktową – po lekkim strzale Mesjasza piłka przeturlała się po rękach golkipera zielonych i wpadła do bramki. Siedem minut później po kontrze Nabiałek minął Oswalda i strzałem umieścił piłkę w siatce, doprowadzając do remisu. To podziałało na zawodników Grunwaldu niczym kubeł zimnej wody. W końcu w 78 minucie uderzenie Dreszera dobił Kot, ponownie dając swojej drużynie prowadzenie. Cztery minuty później po dwójkowej akcji z kontry Brzozowskiego i Kota znów piłkę w siatce rywali umieścił ten drugi. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Wiśniowski, który wykorzystał błąd Oswalda w polu karnym i uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

Grunwald Ruda Śląska – LKS Kamienica Polska 4:3 (1:0)

Grunwald Ruda Śląska: Haas - Oswald, Jarczyk, Łęcki - Maciongowski, Szpoton, Wolek, Jagodziński, Szczypior - Kot, Brzozowski
Rezerwa: Majchrzak - Kowalski, Nowicki, Dreszer, Simon, Szczygieł, Wróblewski
Trener: Teodor Wawoczny