Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Dzielna postawa na mistrzostwach międzyszkolnych

18-03-2024, 19:36 Dawid Kosmalski

7 marca w Rudzie Śląskiej w hali MOSiR przy ulicy Hallera rozegrano rejonowe mistrzostwa szkół ponadpodstawowych w koszykówce dziewcząt. Nasze miasto w zmaganiach reprezentowała drużyna z Zespołu Szkół nr 5 im. Jadwigi Markowej.

Reprezentacja ZS 5, prowadzona przez Piotra Topolskiego, wcześniej okazała się najlepsza w rozgrywkach miejskich. Dziewczęta pokonały w finale drużynę z Zespołu Szkół nr 2, aby w meczu rozgrywanym w naszym mieście wystąpić przeciwko przedstawicielkom zabrzańskiego III LO. Tu jednak lepsze okazały się rywalki zza miedzy, które wygrały 29:24.

W wypadku chłopców z ZS 5 awans do finału rejonowego był możliwy dzięki wygranym z Zespołem Szkół nr 6 oraz I LO. W finale natomiast zmierzyli się z przedstawicielami Zespołu Szkół Katolickich. I w tym meczu doszło do zaciętej walki, z której ostatecznie zwycięsko wyszli nasi zawodnicy, wygrywając 63:46. Tę drużynę również prowadzi Piotr Topolski. Stawką spotkania było mistrzostwo rejonu, które jednocześnie zagwarantowało miejsce w najlepszej 16 województwa oraz awans do turnieju półfinałowego województwa, który odbędzie się 22 marca w Zespole Szkół nr 8 w Gliwicach. Nasi reprezentanci zmierzy się w nim z najlepszymi szkołami Tarnowskich Gór, Bytomia oraz Gliwic.


Komentarze