Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Dziecięca Liga Lekkoatletyczna za nami

29-09-2021, 15:49 AL

Ruda Śląska stała się jednym z pięciu miast w Polsce, w których została zorganizowana Dziecięca Liga Lekkoatletyczna. W ten sposób najmłodsi rudzianie mieli okazję sprawdzić swoje siły w rywalizacji sportowej na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Czarnoleśnej w ubiegłą niedzielę.
- Z przyjemnością patrzyłem dziś na młodych zawodników biorących udział w zawodach na stadionie lekkoatletycznym. Niesamowite było to, że niektóre zawodniczki wbiegały na metę ostatnie z uśmiechem na ustach. Zastanawiałem się przy okazji, czy wśród nich nie ma następców naszej, rudzkiej olimpijki Zuzanny Radeckiej-Pakaszewskiej, która ligę zorganizowała i prowadziła. To była naprawdę dobra impreza - napisał na profilu Facebook wiceprezydent Krzysztof Mejer.
Dziecięca Liga Lekkoatletyczna to cykl imprez biegowych organizowanych na terenie całej Polski. Na zawodach rozgrywane są konkurencje: 60 m, 100 m, 150 m, 200 m, 400 m dla dziewcząt i chłopców oddzielnie. Dzieci rywalizują w różnych kategoriach wiekowych (7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat). W 2021 roku Dziecięca Liga Lekkoatletyczna odbywa się w: Bydgoszczy, Białymstoku, Warszawie, Słupsku oraz Rudzie Śląskiej.


Komentarze