Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Dzieciaki ćwiczyły z Moniką Pyrek

22-10-2018, 15:50 Agnieszka Lewko

Monika Pyrek znowu odwiedziła Rudę Śląską. Lekkoatletka i pięciokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy w skoku o tyczce poprowadziła w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Halembie sportowe zajęcia interaktywne, w których wzięło udział blisko 600 dzieci z rudzkich szkół podstawowych. Razem z Moniką Pyrek  zajęcia w ramach „Alternatywnych lekcji WF-u” poprowadziła lekkoatletka z Rudy Śląskiej - Zuzanna Radecka - Pakaszewska.  

- W ubiegłym roku „Alternatywne lekcje WF-u” cieszyły się tak dużym zainteresowaniem dzieciaków, że w tym roku postanowiliśmy zorganizować dwa dni zajęć a nie jeden - podkreśliła Monika Pyrek.      - Chodzi nam przede wszystkim o to, żeby pokazać dzieciom, że wszystkie gry komputerowe i  świat multimediów mogą służyć do aktywności fizycznej, a nie tylko do biernego odpoczynku. Dlatego wykorzystaliśmy zainteresowanie dzieciaków światem wirtualnym  i interaktywnym i tym sposobem zachęciliśmy ich do takiej tradycyjnej aktywności - dodała.

Uczestnicy zajęć  mogli spróbować m.in.: koszykówki z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy, piłki nożnej z system mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki, rzutu piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły, roweru stacjonarnego ze zintegrowanym systemem wirtualnej rzeczywistości, biegu na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu, refleksomierza oraz przeciągania liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora.  W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas od 5 do 8. Z kolei czas trwania jednych zajęć to 90 minut.


Komentarze