Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Dzieci rywalizowały o Puchar Prezydenta

05-03-2024, 22:45 Dawid Kosmalski

 

W dniach 2-3 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Rudzie odbył się IX Turniej o Puchar Prezydenta. W zmaganiach w czterech grupach wzięło udział ponad 130 dzieci w wieku do 12 lat. Zawody współorganizowali MDK, RKS Mat Ruda Śląska oraz UKS Pałac Młodzieży Katowice. 

W sobotę rywalizowała grupa C, czyli dzieci do lat 9, które posiadają ranking PZSzach od 1000 do 1400. Tu dwa pierwsze miejsca na podium zajęli zawodnicy MKSz Rybnik - Paweł Bajek, który wygrał wszystkie sześć spotkań oraz Julia Błażyca. Trzecie miejsce zajął Kacper Janik z AKS-u Mikołów. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem RKS-u Mat Ruda Śląska był Franciszek Klisz, który zdobył 4/6 pkt. 

W grupie D, obejmującej młodych szachistów do 12 lat o rankingu identycznym jak w grupie C, zwyciężył Łukasz Kowalik z UKS Pałac Młodzieży Katowice przed Bartłomiejem Karczem (UKS Goniec Staniątki) i Julianem Szombarą (Hetmańska Szkoła Szachowa). Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z naszego miasta okazał się Stanisław Izydorczyk, który zdobył 3,5/6 pkt.

Ponadto rywalizowała grupa A, obejmująca dzieci do lat 9 z rankingiem PZSzach od 1250 do 1800. Tu zwyciężył Albert Janik z AKS-u Mikołów przed Niną Bos z AS Zielona Góra i Hanną Sieczkowską z AS Gliwice. Ostatnia z grup dotyczyła dzieci do lat 12 - tu wygrał Aleksander Cichocki z UKS-u Szach Mat Zabrze przed Martą Staszczyszyn z UKS-u Sokół Zbrosławice i Stanisławem Piotrowskim z KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Wśród przedstawicieli RKS-u Mat Ruda Śląska Ewa Majchrzak była siódma (4,5/7 pkt), dziewiąte miejsce zajęła Hanna Urban (4,5/7), a jedenasty był Leon Lewiński (4,0/7 pkt).


Komentarze