Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Dwaj strażacy pomogli zapaśnikom

10-02-2020, 20:34 Agnieszka Lewko

Prawie 12 tysięcy złotych z internetowej zrzutki przekazali na cele statutowe ZKS-u Slavia Ruda Śląska dwaj pracownicy Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej. Dzięki zbiórce zorganizowanej przez Tomasza Kopkę i Adama Halamę klub będzie mógł opłacić bieżące potrzeby takie jak wyjazdy i starty zawodników.

- Wpadliśmy na pomysł, żeby zorganizować zrzutkę na Slavię i w ciągu 34 dni udało nam się zebrać dokładnie 11660 zł. Mamy nadzieję, że te pieniądze na jakiś czas pomogą klubowi. To była taka spontaniczna akcja  - powiedział Tomasz Kopka, organizator zbiórki. - Do rozpowszechnienia zrzutki używaliśmy mediów społecznościowych, wysyłaliśmy informacje do znajomych, przyjaciół. Pomogli nam też nasi koledzy strażacy. Bardzo dziękujemy i cieszymy się, że naszą inicjatywę wsparło tak wielu ludzi za co z całego serca dziękujemy - dodał Adam Halama, pomysłodawca zbiórki.

Symboliczne przekazanie funduszy zebranych w ramach zrzutki odbyło się w poniedziałek (10.02) w hali MOSiR w Orzegowie.

- W imieniu wszystkich zawodników, zawodniczek, tych najmłodszych i tych trochę starszych, pragniemy gorąco podziękować obu organizatorom i pomysłodawcom zrzutki. Dziękujemy również wszystkim, którzy wsparli nas finansowo w ramach zrzutki i nie tylko. Liczba darczyńców to około 190 osób - zaznaczył Tomasz Garczyński, trener ZKS-u Slavia Ruda Śląska.- Kwota prawie 12 tysięcy złotych wystarczy na jakiś czas na bieżące potrzeby, takie jak starty i wyjazdy na zawody. Mamy wielu utytułowanych zawodników, których szkolenie jest kosztowne. Potrzebne nam są też środki finansowe na stypendia dla zawodników, ponieważ niektórzy z nich nie pracują, bo całkowicie poświęcili się dla sportu. Spędzają po dwieście dni w roku na zgrupowaniach, dlatego nie mogą pracować zawodowo. Poza tym mamy rok olimpijski. Dzisiaj się zaczynają także mistrzostwa Europy, na których siostry Dominika i Kamila Kulwickie reprezentują nasz kraj. Do tego w kwietniu odbędzie się turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, na których Kamila Kulwicka, która ma już gwarancję trenera kadry narodowej, będzie reprezentowała nasz kraj. To już sport na najwyższym poziomie, wiec środki finansowe są niezbędne - dodał.


Komentarze