Dwa srebrne medale we Wrocławiu

14-02-2024, 19:13 Dawid Kosmalski

Ośmioro zawodniczek i zawodników TL Pogoń Ruda Śląska wystąpiło podczas Halowych Mistrzostwa Polski U18 i U20, które w dniach 9-11 lutego odbyły się we Wrocławiu. Rudzianie wrócili z dwoma srebrnymi krążkami!

Szanse na medal miał Bartłomiej Adamczyk, który w biegu eliminacyjnym na 300 m U18 zajął pierwsze miejsce z czasem 34.91, co pozwoliło mu wziąć udział w finale A. W nim zawodnik Pogoni pobiegł jeszcze szybciej - osiągnął czas 34.34, ale z uwagi na znakomitą formę Stanisława Strzeleckiego, który ustanowił drugi w tych zawodach rekord kraju U18 (33.55), rudzianin zajął drugie miejsce i na jego szyję powędrował srebrny medal.

W walce o medal liczyła się także Maria Puławska, która swój bieg na 200 m eliminacyjny wygrała z czasem 25.33 i zakwalifikowała się do finału A. W nim musiała zmierzyć się z Aleksandrą Jeż, która również w biegu finałowym ustanowiła nowy rekord kraju U18 (24.51). Puławska zameldowała się ostatecznie na drugim miejscu z czasem 25.15 i zdobyła srebro.

Z kolei Piotr Duda był pierwszy w swoim biegu eliminacyjnym i osiągnął nowy rekord życiowy na 400 m - 49.78, co dało mu przepustkę do finału B w kategorii U20. Tu zajął drugie miejsce (łącznie ósme) i ponownie pobiegł życiówkę - 49.50.

Poza tym Zuzanna Czyż zajęła 8. miejsce na 3000 m U20 z czasem 10:57.49. Justyna Maduzia natomiast wystartowała w biegu na 600 m w kategorii U18 - w pierwszym biegu eliminacyjnym osiągnęła czas 1:40.58 i w swojej grupie zajęła piąte miejsce, co okazało się niewystarczające, aby rywalizować w finałach. Finalnie Maduzia zajęła więc 17. pozycję.

Na 2000 m rywalizowała Amelia Ksiniewicz, która z czasem 6:48.82 i nową “życiówką” wygrała trzeci bieg w tej konkurencji, a finalnie zajęła 12. miejsce. Na identycznym dystansie pobiegł Dawid Remisz, którego czas 6:03.28 wystarczył na zajęcie 26. miejsca. Ponadto na 800 m U20 nowy rekord życiowy osiągnęła Jagoda Romaniak (2:22.22) i zakończyła rywalizację na 13. miejscu.