Dwa razy na tarczy

18-09-2017, 14:29 K.S. Rugby Ruda Śląska

Pierwszy mecz grupy mistrzowskiej II ligi w wykonaniu rudzkich Gryfów niestety nie wypadł okazale. Przypomnijmy, w grupie trzech zespołów walczących o awans do I ligi oprócz rudzian znaleźli się także zwycięzcy grupy zachodniej, czyli Arka Rumia i zwycięzcy grupy wschodniej - AZS AWF Warszawa, z którym to właśnie w sobotę na Burloch Arenie zmierzyli się nasi rugbiści.

Rudzianie osłabieni brakiem wielu zawodników podstawowego składu nie przestraszyli się rywala i od początku mocno i ochoczo ruszyli do ataku. Już w dziewiątej minucie po świetnie wykonanej formacji autowej piłkę na polu punktowym warszawian przyłożył Stankiewicz, niestety Zabiegała nie podwyższył wyniku. Rywale próbowali się odegrać i po serii wejść zawodników młyna przy przegrupowaniu złapali obronę Gryfów na spalonym i karnego zamienili na trzy punkty po kopie na słupy. Gra się od tego momentu wyrównała, głównie toczyła się w okolicy linii środkowej i żadna ze stron nie miała widocznej przewagi. W dziewiętnastej minucie dziurę w rudzkiej obronie znalazł zawodnik gości
i wyprowadził swój zespół na prowadzenie po przyłożeniu, jednak dwie minuty później po raz kolejny po formacji autowej Gryfów związał się maul, którym nasi zawodnicy wjechali drugi raz na pole punktowe AWF-u, przyłożył Jopert, jednak Zabiegała z trudnej pozycji ponownie nie podwyższył (słupek) . Chwilę później ponownie na prowadzenie wyszli goście, szeroko rozgrywając piłkę ominęli wąską obronę rudzian. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem AWF-u 15:10 i kibice na Burloch Arenie na pewno nie mogli być zawiedzeni, ponieważ spotkanie przebiegało w szybkim tempie, ze sporą ilością przyłożeń.

Niestety druga połowa rozpoczęła się pod dyktando gości. Powiększyli oni swoją przewagę po mocnym wejściu środkowego ataku Akademików i odegraniu na kontakcie zdobyli swoje trzecie przyłożenie. Podrażnieni rudzianie ruszyli do odrabiania strat, jednak przez 10 minut musieli grać w osłabieniu po żółtej kartce dla Muchy za wysoką szarżę. Mimo tego po kolejnej świetnie rozegranej formacji autowej zdołali się przedostać po pole punktowe gości, po zagraniu Joperta z Zabiegałą, ten ostatni zdobył przyłożenie dla Gryfów, jednak ponownie nie zdołał tej akcji podwyższyć o kolejne dwa punkty(piłka znowu trafiła    w słupek). Goście prowadzili pięcioma punktami więc gospodarze w końcówce rzucili do walki wszystkie swoje siły, jednak doświadczenie zawodników z Warszawy w końcówce przeważyło. Po karnym odskoczyli na bezpieczne osiem punktów przewagi, a dwie minuty przez zakończeniem spotkania zdobyli kolejne przyłożenie i tym samym zakończyli serię siedmiu ligowych zwycięstw z rzędu Gryfów na Burloch Arenie.

Przed rudzianami za tydzień trudniejsze spotkanie, czeka ich wyjazd na Rumii (Arka w pierwszym spotkaniu grupy mistrzowskiej pokonała na wyjeździe AWF 45:31). Miejmy jednak nadzieje na lepszą grę i sprawienie niespodzianki.

Skład Gryfów: Artur Stankiewicz, Łukasz Fura (Jakub Zabiegała), Krzysztof Jopert, Marcin Pyrek (Dawid Mańkowski), Jakub Krupiński, Kamil Karcz, Paweł Marzec, Szymon Majchrzak, Mateusz Zabiegała, Vladyslav Kozlov, Łukasz Drab (Dawid Szywalski), Michał Jackowiec, Marcin Mucha, Tomasz Kopeć (Dominik Słaby), Patryk Kołodziej.

Punkty dla Gryfów zdobyli: Artur Stankiewicz 5 pkt. (1P), Krzysztof Jopert 5 pkt. (1P), Mateusz Zabiegała 5 pkt. (1P)

KS Rugby Ruda Śląska – AZS AWF Warszawa 15:28 (10:15)

Pierwszy turniej Mistrzostw Polski Kobiet także okazał się niepomyślny dla Diablic. Grające w grupie I Ligi rudzianki w pierwszej rundzie turnieju wygrały z Miedziowymi Lubin 29:7, RK Gietrzwałd 77:0 i przegrały z Juvenią Kraków 14:28. W półfinale play off I ligi ponownie pokonały Miedziowe  14:7 by niestety w znowu przegrać z Juvenią  7:26. Diablice zajęły w grupie I Ligi drugie miejsce, co w klasyfikacji turniejowej przełożyło się na miejsce 6. Juvenia  Kraków dzięki wygraniu w Gietrzwałdzie I Ligi,  w następnym turnieju zagra
w Ekstralidze.  Z Ekstraligi spadł AZS AWF Warszawa i to z nimi (obok  Lubina i Gietrzwałdu) przyjdzie się zmierzyć rudziankom w grupie I Ligi podczas II Turnieju MPK 30.09. br  w Warszawie.

Diablice wystąpiły w składzie: Ładońska A., Szkudlarek A., Hojeńska U., Wręczycka A., Piekorz A., Łuksik S., Karlińska K., Radzikowska M., Brodacka M., Gliwińska M.