Dwa medale w PP

02-03-2014, 09:42 Sandra Hajduk

Od 28 lutego do 1 marca w Brzegu Dolnym rozegrany został Puchar Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym. W zawodach oprócz czołówki krajowej wzięło udział siedem ekip zagranicznych, co zdecydowanie podniosło poziom zmagań. Do rywalizacji na matach stanęły reprezentacje Słowacji, Czech, Niemiec, Austrii, Rosji, Litwy i Łotwy i oczywiście przedstawiciele polskich klubów, a między innymi siedmiu zawodników ZKS "SLAVIA" Ruda Śląska.

Rudzianie walczyli ze zmiennym szczęściem i w końcowym rozrachunku zdobyli dwa srebrne medale. W kategorii do 50 kg Bartosz Szałowski dopiero w pojedynku o złoto musiał uznać wyższość Roberta Dobrodzieja z Budowlanych Łódź. Natomiast w kategorii do 55 kg doskonale zaprezentował się Tomasz Kitel, który był najmłodszym zawodnikiem na turnieju, ale nie przeszkodziło mu to w dotarciu do ścisłego finału, gdzie uległ reprezentantowi Niemiec Aleksandrowi Rollowi.

Źródło: ZKS "SLAVIA" Ruda Śląska