Dwa medale dla karateki

19-11-2019, 15:27 Agnieszka Lewko

Dwa brązowe medale wywalczył Łukasz Dymek z Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców w Makowie Mazowieckim.  Rudzianin zdobył medale w kategoriach kata i kumite juniorów. Dobrze podczas sobotnich (16.11) zawodów spisali się także pozostali zawodnicy klubu, którzy po imponujących pojedynkach otarli się o podium. Zawody rozegrane zostały na bardzo wysokim poziomie, a udział w nich wzięli najlepsi z najlepszych ze wszystkich organizacji Kyokushin.

Warto dodać, że rudzcy karatecy wrócili także z czterema złotymi, jednym srebrnym i jednym brązowym medalem z zawodów IKO Polish Open, które odbyły się pod koniec października w Ostródzie. To bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę wysoką rangę zawodów i silną obsadę międzynarodową. W klasyfikacji drużynowej zajęli 9. miejsce na 55 startujących drużyn. Wyniki indywidualne: Laura Pawleta - 1 miejsce kumite, 1 miejsce kata. Igor Jarosz - 1 miejsce kumite, Marek Antczak - 1 miejsce kumite, Alicja Warwas - 2 miejsce kumite, Zuzanna Lenga - 3 miejsce kumite.