Dublet Jendrusia dał trzy punkty

16-11-2022, 10:32 Dawid Kosmalski

Jastrząb Bielszowice pokonał Stadion Śląski Chorzów 2:0 (1:0) w ostatniej kolejce rundy jesiennej katowickiej A klasy. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Tomasz Jendruś.

Przed spotkaniem obie drużyny dzieliło w tabeli 10 punktów – bielszowiczanie byli na piątym miejscu, a Stadion na dwunastym. Faworytem byli więc gospodarze, którzy zresztą szybko objęli prowadzenie. Przed polem karnym faulowany był Adam Gosz. Po rzucie wolnym jeden z chorzowskich zawodników zagrał piłkę ręką, przez co arbiter spotkania wskazał na wapno. Pewnie do rzutu karnego podszedł Tomasz Jendruś i od 6. minuty Jastrząb prowadził 1:0. Goście z trudem przebijali się pod bramkę Tomasza Kałki, mimo iż wywalczyli kilka rzutów rożnych. Więcej sytuacji z gry stworzyli sobie gospodarze, kilkukrotnie celnie uderzając na bramkę Karola Salamona, jednak do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugich 45 minutach byliśmy świadkami rwanego spotkania, w którym bezpieczną przewagę utrzymywała drużyna z Bielszowic. Gol pieczętujący zwycięstwo padł w 78’. Paweł Latoska najpierw dośrodkował z rzutu wolnego z lewego skrzydła, jednak nieudana interwencja bramkarza, a potem obrońców Stadionu, sprawiła, że piłka trafiła ponownie do zawodnika Jastrzębia. Drugie dośrodkowanie było już znacznie lepsze i efektownym uderzeniem wykończył je Jendruś. Chorzowianie stworzyli sobie jeszcze jedną sytuację, ale zawodnik Stadionu w dogodnej sytuacji nie trafił na pustą bramkę.

Jastrząb Bielszowice – Stadion Śląski Chorzów 2:0 (1:0) Jendruś 6’ (k.), 78’
Jastrząb: Kałka – Brzeziński (29’ Gemski), Busz, Gosz, Wiertelorz, (75’ Strzysz), Jendruś, Kaizik, Ochnio, Osadnik, Wielgos (46’ Latoska), Pytlik (63’ Jentrzok). Trener: Janusz Kluge
Stadion: Salamon – Duda, Hanak (60’ Sołtysek), Kotalczyk, Loranc, Macek (60’ Włodarski), Rabczak, A. Sowa, T. Sowa, M. Zawada (46’ Morawski), S. Zawada (70’ Słowik). Trener: Andrzej Nieścior
Żółte kartki: Jendruś, Wielgos – Loranc, Rabczak, Włodarski.