Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Druga liga szczypiornistów zainaugurowana

25-09-2017, 12:01 SPR Grunwald Ruda Śląska

Kilka miesięcy musieli czekać rudzcy kibice piłki ręcznej, aby znów móc śledzić zmagania szczypiornistów na parkietach drugiej ligi mężczyzn. SPR Grunwald Ruda Śląska gościł w sobotę (23.09) na inaugurację sezonu akademików z Politechniki Świętokrzyskiej.

Zawodnicy prowadzeni przez Adama Wodarskiego przystąpili do meczu bardzo skoncentrowani i narzucili przyjezdnym swój szybki styl gry. Twarda obrona oraz szybkie kontrataki spowodowały, że licznie zgromadzona publiczność w halembskiej hali miała powody do zadowolenia. Halembianie wypracowali sobie kilku bramkową przewagę, którą utrzymali do gwizdka kończącego pierwszą odsłonę meczu. W pierwszej połowie bardzo dobrze wyglądała współpraca z obrotowym Grunwaldu Tymoteuszem Milewskim. Kołowy raz po raz uwalniał się z "uścisków" przeciwników i zdobywał kolejne bramki. W kolejnych 30 minutach bramka po bramce odrabiali straty. Wśród gospodarzy wdarło się lekkie zdenerwowanie, ale na szczęście na posterunku był dobrze dysponowany tego dnia Łukasz Błaś, który ratował z opresji swój zespół. Niemoc strzelecka gospodarzy została w końcu przełamana, a sygnał do ataku dali Robert Kurzawa i Remigiusz Partuś, którzy zdobyli ważne bramki na tym etapie meczu. Ostatnią bramkę dla Grunwaldu zdobył nowy zawodnik Dawid Żurke, który został sprowadzony z SPR-u Pogoń 1945 Zabrze.

- Cieszy fakt, że zwycięstwo zostało odniesione w niepełnym składzie, gdyż w przyszłym tygodniu do zespołu dojdą kolejni wartościowi zawodnicy. Widać, że piłka ręczna ma wielu fanów w naszym mieście, o czym może świadczyć spora liczba sympatyków tego pięknego sportu w hali MOSiRu. Z tego miejsca dziękujemy wszystkim kibicom za doping i już teraz zapraszamy za dwa tygodnie na kolejny mecz w Halembie - mówi Łukasz Wodarski, prezes SPR-u Grunwald Ruda Śląska.

Grunwald: Błaś, Kazimier, Sekuła - Milewski 6, Kurzawa 4, Niedźwiedzki 4, Stogowski 4, Kapral 3, Partuś 2, Żurke 1, Gansiniec 1, Langer. Trener: Adam Wodarski


Komentarze