Doskonałe walki pięściarzy Śląska

28-09-2015, 14:54 Łukasz Wodarski

W Częstochowie 19-20.09.2015r. odbył się MTB im. W. Szyińskiego i M. Chudego. W turnieju startowało 66 zawodników z Irlandii, Niemiec, Litwy, Ukrainy i Polski. Nie zabrakło w turnieju reprezentantów Rudy Śląskiej. Zawodnicy UKS ,,Śląsk" Ruda Śląska spisali się doskonale. Gawron Konrad zdobył I m. w wadze 50 kg w kategorii kadet pokonując w walce półfinałowej mistrza Irlandii jednogłośnie na punkty Kinsell Michael, a w walce finałowej pokonał jednogłośnie na punkty reprezentanta Niemiec Eddiego Kadara z klubu. Nasz zawodnik Konrad Gawron został uznany również najlepszym zawodnikiem turnieju wśród kadetów i otrzymał pamiątkowy puchar. Drugi nasz zawodnik Marcel Janicki w walce półfinałowej w wadze 54 kg pokonał mistrza Polski kadetów Bartłomieja Przybyłę 3:0, a w walce finałowej przegrał minimalnie na punkty z reprezentantem Irlandii Josephem Whelanem, co było dużym zaskoczeniem dla kibiców. Gratulacje dla szkoleniowca Eugeniusza Saroty.