Dobry start pływaków

12-08-2021, 10:43 UKP Ruda Śląska

Pływacy z UKP Ruda Śląska popisali się dobrą formą z podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Pływaniu. Zawody mistrzowskie dobywały się w czterech kategoriach wiekowych, a w każdej grupie wiekowej UKP mógł pochwalić się swoimi reprezentantami, którzy wywalczyli tytuły mistrzowskie I wicemistrzowskie.

Warto wspomnieć, że w tym roku Mistrzostwa Polski Juniorów zostały rozegrane w nowej, czterodniowej formule, ze względu na rozszerzenie programu o nową konkurencję olimpijską: 800m stylem dowolnym.

W Olsztynie podczas zawodów grupy 14 -letniej rudzki klub reprezentowała Michalina Bukowska, która brała udział w następujących konkurencjach, zajmując w niej lokaty m.in:
16.    miejsce w konkurencji 1500 m stylem dowolnym, 17. miejsce w konkurencji 800m stylem dowolnym, 16. miejsce w konkurencji 400m stylem zmiennym, Z kolei w Oświęcimiu (15-18.07), gdzie do rywalizacji przystąpili zawodnicy grupy 15- letniej. UKP  reprezentowała Dominika Kubecka, która podobnie jak jej koleżanka brała udział w najbardziej wymagających konkurencjach, zajmując wysokie miejsca, m.in.:10. miejsce w konkurencji 1500m stylem dowolnym, 14. miejsce w konkurencji 400m stylem zmiennym.

Z kolei w Warszawie Rudę Śląską podczas Mistrzostw Polski Juniorów 16- letnich reprezentowali Olga Bukowska oraz Bartosz Staniszewski, który kolejny raz wykazał się dobrą formą zdobywając kolejne tytuły Mistrza Polski. Już podczas pierwszego startu w konkurencji 800m stylem dowolnym, po fantastycznej końcówce, zdobył złoty medal w tej konkurencji. Natomiast Olga w tym dniu wywalczyła 9. miejsce w konkurencji 1500m stylem dowolnym.  Kolejne starty dały miłośnikom pływania także powody do zadowolenia. W piątek w bardzo dobrym stylu Bartosz Staniszewski zdobył kolejny złoty medal w konkurencji 400m stylem zmiennym, a Olga w tej samej konkurencji wywalczyła 6. miejsce w Polsce wśród 16-latek. W kolejnym starcie  zawodnik  UKP musiał uznać wyższość jednego z kolegów. W konkurencji 200m stylem zmiennym po kolejnej zaciętej końcówce, różnicą jedynie 11 setnych, Bartosz zdobył tytuł wicemistrza Polski. W tym samym dniu Olga wywalczyła 13. miejsce w konkurencji 400m stylem dowolnym. W ostatnim dniu zawodów mogliśmy kibicować Oldze i Bartoszowi podczas startów na najdłuższych dystansach. Po kolejnym bardzo trudnym wyścigu Bartosz finiszując na ostatnim odcinku zdobył trzeci tytuł mistrza Polski tym razem w konkurencji 1500m stylem dowolnym. Chwilę przed tym startem Olga zajęła 10. miejsce w konkurencji 800m stylem dowolnym.
Natomiast młodzież 17-18 letnia w tym samym okresie rywalizowała w Bydgoszczy, gdzie UKP reprezentowała 17- letnia Klara Surmiak. Klara, która specjalizuje się w konkurencjach stylu klasycznego, bardzo dobrze zaprezentowała się trzeciego i czwartego dnia podczas startów na dystansie 100m oraz 200m dwukrotnie zdobywając 7. miejsce w kraju! Pozostałe starty dały jej również bardzo wartościowe wyniki pozwalające zająć 11. miejsce w konkurencji 400m stylem zmiennym oraz 21. miejsce w konkurencji 50m stylem klasycznym. Trenerem zawodników jest Daniel Weselak.