Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Dobry start akrobatek

15-05-2018, 09:35 Agnieszka Lewko

Rudzkie akrobatki po raz kolejny pokazały na co je stać. Podczas VI Międzynarodowego Turnieju pod Wawelem w Akrobatyce Sportowej, Skokach na Ścieżce i Trampolinie, który odbył się w dniach 11-12 maja w Krakowie, rudzianki największy sukces odniosły w konkurencji trójek kobiet.

- Zgodnie z informacją podaną przez organizatora w turnieju wzięło udział blisko 400 zawodników reprezentujących 32 kluby. Do grodu Kraka oprócz polskich zespołów przybyła również liczna reprezentacja z Ukrainy - pokreśliła Danuta Wodarska, prezes KPKS-u Halemba. - Nasz klub wystawił do zawodów aż 11 zespołów w różnych kategoriach, a pełen sukces zawodnicy Halemby odnieśli w konkurencji trójek kobiet, gdzie we wszystkich kategoriach, w których wystąpili, byli najlepsi z występujących polskich zespołów - dodała.

 Natomiast w dwójkach kobiet wszystkie zespoły KPKS-u zajęły miejsca w pierwszej szóstce w poszczególnych grupach wiekowych.

Wyniki: Dwójki kobiet - Youth 1: 2 miejsce – Julia Jessei i Monika Skorupa, 4 miejsce - Dagmara Piktas i Lilianna Szudy, 5 miejsce –  Marta Szebeszczyk i Emilia Krawczyk. Youth 2: 1 miejsce -  Milena Gabrysiak, i Julia Jeleń. Age 13-19: 4 miejsce - Laura Piekorz i Laura Gaim. Trójki kobiet: Youth 1: 1 miejsce Julia Rasek, Monika Skorupa i Karolina Gołąb, 3 miejsce - Julia Białobrzewska, Amelia Ksiniewicz i Natalia Rudzka. Youth 2: I miejsce - Emilia Wodyk, Emilia Urbańska i Emilia Biernat, 7 miejsce - Weronika Krzykalska, Maja Kuropatwa i Alicja Szal. Age 11-16: 2 miejsce - Nikola Janik, Julia Olchawa, Barbara Sordyl, 8 miejsce - Emilia Pawlas, Wiktoria Matysiak i Katarzyna Walecka.

(Zdjęcie archiwalne, KPKS Halemba)


Komentarze