Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Dobra passa Wawelu trwa

31-08-2013, 20:58 Sandra Hajduk

Kolejne bardzo dobre spotkanie mają za sobą piłkarze Wawelu Wirek. W sobotę zmierzyli się oni przed własną publicznością z Unią Dąbrowa Górnicza i wygrali 5:1.

 

Wawel od początku starał się mądrze grać piłką i to przyniosło efekty. Ekipa z Rudy Śląskiej objęła prowadzenie już w siódmej minucie spotkania, kiedy to po wrzutce z wolnego piłkę w siatce umieścił Przybyła. Szesnaście minut później pięknym strzałem z dystansu w samo okienko bramki załadował piłkę Lokaj, podwyższając prowadzenie swojego zespołu do dwóch trafień. Goście pierwszą groźną akcję zdołali przeprowadzić w 35 minucie, jednak piłka po uderzeniu jednego z zawodników Unii poszybowała nad bramką Wawelu. Na trzy minuty przed przerwą wrzutkę z wolnego D. Majnusza wykorzystał Jaromin i gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 3:0.

 

Bardziej ambitnie grała Unia na początku drugiej połowy spotkania. Wawel szybko jednak znów pokazał, kto jest w tym spotkaniu górą. W 54 minucie Lokaj posłał piłkę wzdłuż bramki a wślizgiem umieścił ją w siatce Przybyła. W 61 minucie po wrzutce z rożnego gola zdobył Zuga. Po czterech zmianach w ekipie Wawelu goście zdołali zdobyć bramkę honorową - w 85 minucie płaskim strzałem pokonał Gawlika Kuzior.

 

Wawel Wirek – Unia Dąbrowa Górnicza 5:1 (3:0)

Wawel Wirek: Gawlik – Pyc, Lokaj, G. Kałużny, Grzywa, Jaromin, K. Kałużny, Buchcik, Wilczek, D. Majnusz, Przybyła

Trener: Jarosław Zajdel


Komentarze