Dobra passa trwa

08-10-2013, 14:29 Sandra Hajduk

IGLOO RUGBY CLUB Ruda Śląska odniósł trzecie kolejne zwycięstwo w II lidze rugby pokonując tym razem w Zielonej Górze tamtejszy AZS Uniwersytet Zielonogórski 48:5.

Zawodnicy z Rudy Śląskiej otworzyli wynik spotkania już w 2 minucie przyłożeniem Muca. Gospodarze odpowiedzieli swoją akcją za 5 punktów 4 minuty później. Do końca pierwszej połowy toczyła się wyrównana walka prowadzona głównie przez formacje młyna obydwu drużyn. Jednak z minuty na minutę rosłą przewaga IGLOO uwidaczniająca się w wygrywanych autach, lepiej organizowanych przegrupowaniach oraz wygrywanych młynach dyktowanych. Udokumentowały to przyłożenia rudzian w wykonaniu Manieckiego i Muchy skutecznie podwyższone przez Płusę. Zawodnicy IGLOO nie dawali się prowokować bardzo fizycznie grającym zielonogórzanom, grając swoje rugby co zaowocowało prowadzeniem do przerwy 19:5.

Druga połowa potwierdziła dominację IGLOO w każdym elemencie gry. Trzeba dodać, że było to najlepsze 40 minut w wykonaniu rudzkiej drużyny w tym sezonie. Bardzo dobrze zbalansowana gra między młynem a atakiem, do którego wreszcie docierało więcej piłek. Dzięki temu grę można było prowadzić tą formacją częściej, uruchamiając szybkich skrzydłowych. Grająca z rozmachem Ruda jeszcze pięciokrotnie meldowała się w drugiej połowie na polu punktowym gospodarzy (kolejno – Jopert, Siwula, Płusa, Markowski i ponownie Jopert). Płusa dwukrotnie podwyższał i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem górnośląskiej drużyny.

Warto podkreślić, że było to trzecie kolejne zwycięstwo IGLOO RUGBY CLUB w meczu wyjazdowym. IGLOO z konieczności w tej rundzie wszystkie swoje mecze rozgrywa na boiskach swoich rywali, co związane jest z planowaną rewitalizacją orzegowskiego boiska - Burloch Areny. Żałować jedynie można, że nie mogą dobrej gry rudzian oglądać ich najwierniejsi kibice. Pozostaje nadzieja, że wysoką formę drużyna będzie prezentować także wiosną, kiedy to wreszcie zobaczymy ich w Rudzie Śląskiej. Tym bardziej, że debiutujący w rozgrywkach II ligi IGLOO urasta do rangi jednego z faworytów ligi. Rudzianie pokonali już grających parę dobrych sezonów w rozgrywkach ligowych BBRC Łódź, w/w AZS UZ Zielona Góra, podobnych debiutantów z Rugby Wrocław i pozostają wespół z Legią Warszawa jedynymi niepokonanymi zespołami w rozrywkach.

Przed rudzkimi rugbistami dwa ostatnie spotkania ligowe (oczywiście wyjazdowe) w Nowym Sączu (20.10.) i właśnie w Warszawie z Legią (27.10), który to mecz zadecyduje o tytule „mistrza jesieni”.

IGLOO RC w Zielonej Górze wystąpił w składzie: K. Pepliński, M. Nowak, K. Jopert (2 x 5 pkt.), M. Markowski (5 pkt.) (A. Stankiewicz), J. Muc (5 pkt.) (Ł. Fura), R. Szaciłowski, P. Maniecki (5 pkt.), D. Mańkowski, K. Płusa (1 x 5 pkt., 4 x 2 pkt.), P. Tokarski (G. Rogowski), P. Łętowski, M. Mucha (5 pkt.), M. Greinert (M. Jurczyński), P. Siwula (5 pkt.), P. Kołodziej. Duet trenerski: W. Borys i D. Hentszel.

Źródło: IGLOO RUGBY CLUB Ruda Śląska