Dobra passa Grotowców

22-04-2013, 16:57 Sandra Hajduk

W dniach 20-21 kwietnia na torach łuczniczych KS "Obuwnik" w Prudniku przeprowadzono kolejną edycję międzynarodowych zawodów łuczniczych seniorów i juniorów młodszych "O Puchar Gór Opawskich". W szranki rywalizacji stanęło ponad 100 zawodniczek i zawodników, wśród których jedne z głównych ról przypadły naszej reprezentacyjnej dwójce: Agacie Wylężek oraz Adamowi Ścibskiemu.

W sobotę odbyły się kwalifikacje na odległościach: 90m., 70m., 50m., 30m. (mężczyźni) oraz 70m., 60m., 50m., 30m. (kobiety). Nasza para zaprezentowała się z bardzo dobrej strony osiągając rekordy życiowe, uzyskując: Agata: 70m. - 287 pkt., 60m. - 303 pkt., 50m. - 289 pkt., 30m. - 335 pkt., tj. łącznie 1214 pkt. skutkujące czwartym miejscem, dającym pewny awans do finałowych rundek, Adam: 90m. - 272 pkt., 70m. - 277 pkt., 50m. - 289 pkt., 30m. - 333 pkt., tj. łącznie 1172 pkt., dzięki czemu do pojedynków indywidualnych został rozstawiony z 10 pozycji.

W niedzielę nasi zawodnicy utrzymali dobrą dyspozycję z dnia poprzedniego. Prezentowali się pewnie, a kolejnych rywali pokonywali dużą różnicą punktową. Adam po wyrównanej walce uległ dopiero w 1/4 finału, a Agata swoją pogromczynię znalazła dopiero w półfinale. W końcowej klasyfikacji zawodów, Agata Wylężek powtórzyła swój rezultat z ubiegłotygodniowej I Rundy PP i zajęła świetne trzecie miejsce (choć tym razem startowała w kategorii "seniorka"), natomiast Adam Ścibski uplasował się na bardzo dobrej szóstej pozycji.

Ich wyniki dobrze prognozują przed następnymi planowanymi startami. Agata Wylężek w nastepny weekend w Legnicy będzie walczyć o prawo startu w Pucharze Europy Juniorów.

Źródło: UKS Grot