Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Diablice trzecie w Polsce

28-10-2019, 15:41 KS Rugby Ruda Śląska

Trzecie miejsce w Polsce na półmetku rozgrywek zajęły rudzkie Diablice. Podczas ostatniego jesiennego turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7, który odbył się w sobotę (26.10) na Burloch Arenie rugbistki tylko potwierdziły wysokie aspiracje w sezonie, zajmując w nim 3. miejsce i umacniając się na 3. stopniu podium klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski przed sezonem wiosennym.

Przebieg turnieju na Burloch Arenie nie układał się początkowo po myśli Diablic. W fazie grupowej przegrały swoje mecze z Black Roses Posnanią Poznań 0:17 i Juvenią Kraków 10:19 oraz z Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk 0:71.  Rudzianki skupiły się jednak na meczu o 3 miejsce, w którym ponownie zmierzyły się z krakowiankami. Był to najlepszy mecz turnieju, który przyćmił późniejszy finał turnieju. Diablice szybko objęły prowadzenie 7:0, po czym spotkanie wymknęło im się spod kontroli. Zabójcze kontry Smoczyc dały im prowadzenie 12:7. Krótko przed przerwą żółtą kartką została ukarana S. Klinner-Hadelka (kara - 2 minuty poza boiskiem) co natychmiast wykorzystała Juvenia, przykładając po raz trzeci i podnosząc prowadzenie na 17:7. To co się stało po przerwie przejdzie do historii rudzkiego rugby. Diablice pokazały niesamowity charakter i waleczne serca, niesione dopingiem jeszcze w 6 zawodniczek na 7 zaczęły odrabiać straty. Smoczyce z Krakowa zostały w drugiej połowie dosłownie „zdemolowane” przez Diablice. Walka do końca została nagrodzona i w ostatniej akcji meczu Zuzanna Sadowska zaniosła piłkę na pole punktowe rywalek, dając zwycięstwo rudziankom 19:7 i wywołując wybuch radości na trybunach Burloch Areny. W finale turnieju faworytki rozgrywek (wielokrotne Mistrzynie  Polski) Biało-Zielone Ladies Gdańsk pewnie pokonały Black Roses Posnanię Poznań 40:12.

KS. Diablice Rugby Ruda Śląska: S. Klinner-Hadelka, A. Piekorz, K. Karlińska, N. Gliwińska, Z. Sadowska, M. Cebula, U. Hojeńska, W. Turoboś, J. Stawicka, N. Żurawska, S. Kłak, Z. Krystek.  Trener A. Oleszczuk.


Komentarze