Diablice są w dobrej formie

27-05-2021, 11:11 KS Rugby Ruda Śląska

Dużym sukcesem zakończył się niedzielny (16.05) wyjazd kadetek KS Rugby Ruda Śląska do Lublina. W rozegranym tam turnieju Mistrzostw Polski Kobiet U16 młode Diablice zajęły 3. miejsce.

W swojej grupie eliminacyjnej rudzkie kadetki zaczęły od przegranej z Juvenią Kraków 5:26. Jednak później było już tylko lepiej. Zwycięstwa z RC Częstochową 22:55 i Atomówkami Łódź 17:7 dały 2. miejsce w grupie, co pozwoliło zagrać w półfinałach turnieju.

Jednak w półfinałowym starciu z Budowlanymi Łódź Diablice przegrały 5:28. Odegrały się jednak w meczu o brązowy medal, w którym po bardzo dobrej grze pokonały Tygrysice Sochaczew 17:0. A w meczu finałowym zawodniczki z Budowalnych Łódź zwyciężyły Juvenię Kraków 17:14.

W klasyfikacji generalnej młode Diablice zajmują 6. miejsce z dorobkiem 16 pkt. Do rozegrania zostały jeszcze teoretycznie dwa turniej - zaległy w Łodzi (rozegranie go uniemożliwiły warunki atmosferyczne) i ostatni w Krakowie 6 czerwca br.

W Lublinie młode Diablice zagrały w składzie (z wypożyczonymi z Arki Rumia dziewczynami): Bomba Zofia, Borowska Laura, Czimok Edyta, Drzewińska Maja, Dziwis Zuzanna, Gawrońska Alicja, Handke Karolina, Herta Karolina, Mankiewicz Julia, Nowak Katarzyna, Obłuda Paulina, Pranczke Maja, Rodak Hanna, Stawicka Kamila. Trenerzy: Marcin Świerczyński i Aleksander Oleszczuk.