Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Diablice on tour

26-10-2012, 08:59 Sandra Hajduk

Już w najbliższy weekend „Diablice” IGLOO Ruda Śląska wyjeżdżają do Gdańska na turniej finałowy Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Zawody rozegrane zostaną w sobotę 27.10.2012 i będą to ostatnie zawody tegorocznego cyklu.

„Diablice” udają się na Pomorze po medal, ponieważ swoimi wcześniejszymi występami zapewniły sobie już brązowy medal Mistrzostw Polski.

Nasze dziewczyny nie składają jednak broni i chcą powalczyć o II lokatę, zajmowaną obecnie przez „Tygrysice” Sochaczew, które po piorunującej końcówce sezonu zdołały wyprzedzić rudzianki w tabeli. Pomimo niewielkiej różnicy punktowej między obydwoma zespołami, zadanie to może okazać się bardzo trudne, gdyż do wyprzedzenia „Tygrysic” „Diablicom” potrzeba jest potknięcie rywalek, które muszą znaleźć się w tabeli gdańskiego turnieju o dwie lokaty niżej. Będzie to o tyle trudniejsze, iż „Diablice” wystąpią bez 3 swoich podstawowych zawodniczek. Stellę Klinner zatrzymały sprawy osobiste, a Sylwia Łuksik i Marta Łabądź leczą kontuzje.

Niemniej jednak trener Aleksander Oleszczuk liczy na bardzo dobry występ zmienniczek, które wielokrotnie już pokazywały, że w przypadku braku zawodniczek z podstawowego składu wspinają się na wyżyny swoich umiejętności i stają się bardzo ważnymi składnikami drużyny. Szczególnie trener liczy na występ Sabriny Klinner, która zastąpi na skrzydle swoja siostrę i nie raz już udowadniała, że pozycja skrzydłowej jest zarezerwowana dla sióstr Klinner.

Sobota będzie więc najważniejszym dniem w tym roku dla dziewczyn, jak i dla całego IGLOO RUGBY CLUB Ruda Śląska, który dzięki „Diablicom” może zapisać w annałach rudzkiego i polskiego rugby medal Mistrzostw Polski. Trzymajmy więc kciuki !

 

Źródło: Igloo Rugby Club Ruda Śląska


Komentarze


26-10-2012, 10:46
Wierny Kibic napisał(a):

Mocnooooooooooo DIABLICE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!