Diablice na czwartym miejscu

25-04-2024, 19:21 Dawid Kosmalski

Sobota (20.04) w orzegowskiej Burloch Arenie upłynęła pod znakiem rugby, gdyż tego dnia odbył się VII turniej z cyklu Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Rudzkie Diablice rywalizowały w Ekstralidze, w której finalnie zajęły czwartą lokatę.

Nim jednak doszło do starć w wyższej klasie rozgrywkowej, odbył się turniej dla drużyn pierwszoligowych. Tu w finale zawodniczki AZS AWF Warszawa pokonały Black Roses Posnania Poznań 24:19 i awansowały do Ekstraligi na ostatni w tym roku turniej, który odbędzie się w Gdańsku.

Diablice rozpoczęły zmagania grupowe od porażki 0:47 z najlepszą drużyną w Polsce - Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk. W kontekście utrzymania bytu w Ekstralidze najważniejszy był jednak mecz z Budowlanymi WizjaMed Łódź, który rudzianki po emocjonującym starciu wygrały 17:12. Oznaczało to, iż Diablice na pewno zagrają w Gdańsku w Ekstralidze i dodatkowo miały szansę na zajęcie miejsca na podium na własnym boisku. W półfinale zmierzyły się z Legią Warszawa i przegrały 0:35, natomiast w meczu o trzecie miejsce niestety okazały się słabsze od Mazovii Mińsk Mazowiecki i poniosły porażkę 12:24, co dało finalnie czwartą lokatę.

Diablice zagrały w składzie: Agnieszka Bezrączko, Laura Borowska, Natalia Gliwińska, Sylwia Greinert, Urszula Hojeńska, Klaudia Starowicz, Klaudia Jacewicz, Kinga Kiełbasa, Magdalena Kosowska i Angelika Piekorz. Trener: Mariusz Świerczyński.

Do dużej niespodzianki doszło natomiast w meczu finałowym Ekstraligi, gdyż Legia Warszawa pokonała Biało-Zielone Ladies Gdańsk 12:10. Gdańszczanki to zespół złożony z reprezentantek kraju, które od wielu lat dominują na klubowej scenie rugby, seryjnie zdobywając kolejne tytuły mistrzowskie, stąd tak ogromnym szokiem jest ich porażka w finale. W klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski Biało-Zielone mają 10 punktów przewagi nad Legią, Diablice natomiast są na miejscu piątym. Ostatni turniej z cyklu Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 odbędzie się w Gdańsku w sobotę, 4 maja.