Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Diablice i Gryfy na start

14-09-2017, 09:31 K.S. Rugby Ruda Śląska

W najbliższą sobotę, 16 września br. na boiska wraca K. S. RUGBY Ruda Śląska. Gryfy po wygraniu wiosną Grupy Południowej II ligi rozpoczną zmagania w Grupie Mistrzowskiej. Ich rywalami będą AZS AWF Warszawa i Arka Rumia. Stawką jest awans do I ligi. „Liga Mistrzów” rozpoczęła grę już tydzień temu – AZS AWF uległ u siebie Arce 31:45.      W najbliższą sobotę na Burloch Arena zawita AZS AWF Warszawa. Akademicy to najbardziej utytułowany klub rugby w Polsce - zdobywali 16 razy Mistrzostwo Polski (ostatni raz w 2008 r.), 9 razy zajmowali drugie miejsce, a 10 razy trzecie! W obecnej dekadzie klub przeżywał duży kryzys, ale teraz mocno stara się wrócić na należne mu miejsce. Po porażce w pierwszym meczu z pewnością, będzie to dla nich mecz o wszystko.

W rudzkiej drużynie z powodu kontuzji zabraknie kilku zawodników, m. in. Dominika Bryńskiego. Trudno przewidzieć kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia, to mecz na szczycie, gdzie siły są już bardzo wyrównane. Czy atut własnego boiska będzie miał znaczenie,
przekonasz się przychodząc na mecz! Jak zwykle, emocje gwarantowane

K.S. RUGBY Ruda Śląska – AZS WAF Warszawa

16 września br., sobota, godz. 1600

Burloch Arena, Ruda Śląska Orzegów, ul. Bytomska 15

Swój sezon Mistrzostw Polski rozpoczynają w sobotę 16 września br, także Diablice. Kobiety, inaczej niż w męskim rugby grają systemem jesień/wiosna 2017/18. Rudzianki czeka daleki wyjazd na I turniej MP Kobiet do Gietrzwałdu. Z powodu zakończenia  poprzednich rozgrywek dopiero na 7 miejscu Diablice rozpoczną rozgrywki od gry w I lidze wraz z Juvenią Kraków, Miedziowymi Lubin i RK Gietrzwałd. W Ekstraklasie zagrają Biało-Zielone Gdańsk, Black Roses Poznań, Legia Warszawa i AZS AWF Warszawa. System rozgrywek daje możliwość spadku i awansu między tymi ligami po każdym turnieju. Jeśli więc Diablice wygrają I ligę w Gietrzwałdzie, zagrają w Ekstralidze już podczas następnego turnieju w Warszawie (30.09. br.). Trzeci turniej w Poznaniu (14.10. br.), a 28 października br. najlepsze polskie rugbistki zobaczymy na Burloch Arenie!


Komentarze