Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Diablice awansują do Ekstraligi rugby!

27-04-2022, 11:43 Dawid Kosmalski

W sobotę (23.04) na Burloch Arenie odbyła się kolejna, szósta już runda Mistrzostw Polski Rugby 7 kobiet, w której wzięły udział Diablice Ruda Śląska. Nasze rugbystki wywalczyły awans do Ekstraligi!

W fazie grupowej Diablice najpierw pokonały drużynę Budowlanych Łódź 22:5 oraz przegrały z drugą drużyną Biało-Zielonych Ladies Gdańsk 0:34. Dało to naszej drużynie prawo do gry w półfinale, w którym rudzianki pokonały Legię II Warszawa 24:12. W finale pierwszoligowych zmagań naprzeciw Diablic ponownie stanęła drużyna z Gdańska. I tym razem zawodniczki z Pomorza okazały się lepsze i zwyciężyły 47:0. Ostatecznie dało to naszej drużynie szóste miejsce. Z uwagi na fakt, że w Ekstralidze występuje pierwsza drużyna Biało-Zielonych, a regulamin nie dopuszcza możliwości gry dwóch zespołów z jednego klubu w tej samej lidze, awans przypadł w udziale Diablicom.

W meczu o pierwsze miejsce wspomniana pierwsza drużyna Biało-Zielonych Ladies Gdańsk pokonała Legię Warszawa 37:5. Ponadto trzecią lokatę zajęły rugbystki Black Roses Posnania, które zwyciężyły 37:0 Atomówki Łódź.


Komentarze