"Diablica" w reprezentacji Polski

20-07-2021, 15:39 AL

Klaudia Starowicz - rudzka „Diablica” w reprezentacji Polski. Zawodniczka wystąpiła w miniony weekend w Mistrzostwach Europy Rugby 7 Kobiet w kategorii U18, które odbyły się w Gdańsku.

Warto podkreślić, że Klaudia jest wychowanką K.S. RUGBY Ruda Śląska i mimo, że jest jeszcze juniorką, gra już w pierwszym składzie "Diablic", z którymi zajęła 6. miejsce w zakończonych Mistrzostwach Polski Kobiet Rugby 7 sezonu 2021/22. Jest regularnie powoływana przez trenera kadry seniorek i U18 Janusza Urbanowicza do reprezentacji, z którą wystąpiła niedawno w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Łodzi, w którym Polska zajęła 2. miejsce.

Zawodniczki reprezentujące Polskę w Gdańsku rywalizowały w ramach Rugby Europe Sevens U18 Trophy, czyli drugiego poziomu europejskich rozgrywek. Cel reprezentacji z Klaudią w składzie jest oczywiście jeden - awans na poziom Championship. W turnieju wystartowało ostatecznie siedem drużyn: Litwa, Łotwa, Niemcy, Polska, Turcja, Szwecja i Węgry. Mecze odbyły się bez podziału na grupy, systemem każdy z każdym. Nasza reprezentacja wywalczyła złoto!