Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Diabełki tuż za podium

19-10-2023, 12:44 Dawid Kosmalski

Drużyna kadetek Diablic Ruda Śląska zajęła 4. miejsce podczas drugiego turnieju z cyklu Mistrzostw Polski Kadetek w rugby 7, który 14 października odbył się na orzegowskiej Burloch Arenie.

W pierwszym spotkaniu Diablice pokonały Budowlane Łódź 27:7, aby w drugim ulec 0:31 innej drużynie z Łodzi – Atomówkom. W trzecim meczu grupowym natomiast rudzianki pokonały Girls Rugby Team Olsztyn 22:10, po czym przyszedł czas na mecz półfinałowy. Tu naprzeciw Diablicom stanęła drużyna Amazonek Budowlanych Lublin, która okazała się lepsza nie tylko w półfinale, wygrywając 33:10, ale i wygrała cały turniej. Kadetkom natomiast pozostał mecz o trzecie miejsce, w którym zmierzyły się z Tytanem Gniezno. Mimo dzielnej postawy ostatecznie to zespół z woj. wielkopolskiego okazał się skuteczniejszy (19:15), co sprawiło, że drużyna prowadzona przez Sylwię Greinert zajęła ostatecznie czwarte miejsce na siedem zespołów. W klasyfikacji łącznej MP Diabełki utrzymały trzecią lokatę.

Na Burloch Arenie zagrały: Zuzanna Bartodziej, Kamila Bryłka, Natalia Buchta, Natalia Chłód, Wiktoria Dyrda, Monika Gmyrek, Paulina Grzyb, Weronika Kalota, Julia Konarkowska, Dominika Kozik, Julia Mazur, Wiktoria Romańczyk i Amelia Wawszczyk.


Komentarze