Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Derby w okręgówce dla Slavii

20-10-2021, 12:19 DK

Na boisku przy ulicy Kłodnickiej byliśmy w minioną sobotę (16.10) świadkami wyrównanego, zaciętego spotkania pomiędzy Slavią a Grunwaldem, które przyciągnęło wielu wielbicieli rudzkiego futbolu. Ten weekend był zresztą prawdziwą ucztą dla fanów piłki nożnej, bo swoje spotkania rozegrały także Urania, Gwiazda, Wawel Wirek oraz Jastrząb Bielszowice, a także rezerwy rudzkich drużyn.

W spotkaniu Slavia-Grunwald do przerwy prowadzili gospodarze po golu w 15. minucie spotkania. Autorem trafienia był Michał Kowalczyk, który urwał się obrońcy lewym skrzydłem i strzałem w krótki róg pokonał bramkarza Slavii. W drugiej połowie do głosu doszli goście. Najpierw w 58. minucie doszło do faulu w polu karnym Grunwaldu. Sędzia spotkania bez wahania wskazał na 11. metr, a Radosław Kowynia pewnie wykorzystał rzut karny. Dziewięć minut później sprytne uderzenie z rzutu wolnego Piotra Majchera dało Slavii prowadzenie.

Do końca meczu Grunwald nie stworzył zbyt wielu klarownych sytuacji, które mogłyby przynieść wyrównanie. Tym samym drużyna z Halemby poniosła szóstą porażkę u siebie z rzędu i w tabeli Zina klasy okręgowej Katowice-Sosnowiec zajmuje 16. pozycję z sześcioma punktami na koncie. Slavia jest 14. z dziesięcioma punktami. Dla zespołu z Rudy było to pierwsze zwycięstwo od końcówki sierpnia.

W 12. kolejce klasy okręgowej Slavia zagra u siebie ze Spartą Katowice (23.10 o godz. 11). Wcześniej, w środę o godzinie 18 na boisku Kolejarza Katowice rudzka drużyna zmierzy się z rezerwami GKS-u Katowice w finale Pucharu Polski okręgu Katowice. Grunwald natomiast zagra na wyjeździe z Tęczą Błędów.

Zwycięstwo Uranii z Gwiazdą

Spotkanie Grunwaldu ze Slavią nie było jedynym derbowym pojedynkiem w miniony weekend. Na boisku przy Czarnoleśnej Urania pokonała Gwiazdę 2:0. W innych spotkaniach A klasy trzy punkty zdobył Wawel Wirek, który pokonał 3:2 ostatniego w tabeli Hetmana Katowice. Hattrickiem dla rudziej drużyny popisał się Wojciech Blaszke. Porażkę na wyjeździe zanotowała drużyna z Bielszowic. Jastrząb przegrał z Kamionką Mikołów 1:4. W tabeli 4. miejsce zajmuje Urania, 7. jest Wawel, 8. Jastrząb, a Gwiazda jest dziesiąta.

W ramach rozgrywek katowickiej B klasy grały również rezerwy rudzkich drużyn. Gwiazda II zremisowała 2:2 na wyjeździe z rezerwami Wyzwolenia Chorzów, natomiast Jastrząb II Bielszowice uległ u siebie Górnikowi Wesoła.


Komentarze