Derby Pogoni z Uranią

26-03-2018, 14:17 GKS Urania Ruda Śląska

Emocji nie brakowało podczas sobotniego (24.03) derbowego pojedynku Pogoni z Uranią. Od początku spotkania faworytem była Urania, bo już w szóstej minucie meczu sędzia podyktował rzut wolny za polem karnym Pogoni. Do piłki podszedł Bujny i uderzył czysto technicznie w okienko bramki gospodarzy zdobywając pierwszą bramkę w 2018 roku. W 29 minucie z piłką wyszedł Bujny i piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. Pierwsza połowa minęła  zdecydowanie pod dyktando Uranii i mimo że w końcowym fragmencie Pogoń dała o sobie znać to nie zagroziła i ze spokojem można było wyczekiwać drugiej części gry. Jak się jednak okazało nic bardziej mylnego, widać trener gospodarzy widział co się dzieje w szeregach Uranii i zdeterminowana Pogoń od pierwszych minut ruszyła ostro do ataku. W 51 minucie mamy rzut rożny dla gospodarzy wówczas jeszcze Pardela sparował na przeciwległy róg, po tym z kolei mamy dośrodkowanie i strzał ze środka Kowalskiego w wolną przestrzeń bramki Uranii przynosi gol kontaktowy. Gospodarze idą za ciosem i po dośrodkowaniu z dalszej odległości w polu karnym piłkę do bramki głową skierował Cioch i obie drużyny zremisowały. W 88 minucie do piłki wrzuconej w pole karnego doskoczył Cioch i głową skierował ją w długi róg ustalając wynik spotkania na 3:2.

Pogoń Ruda Śląska - Urania Ruda Śląska 3:2 (0:2)

Pogoń: Bąbka, Gołębiowski, Lein, Seiler , Kowalski , Iwański, Blaszke, Cichoń, Matysek, Ilnicki, Cioch. Na zmiany weszli: Szymański, Bargiel, Domagała. Urania: Pardela, P.Grzesik, Cieślik, Skudlik, R.Grzesik, Nowak, Krzywda, Kokoszka, Zalewski, Gondek, Bujny. Na zmiany weszli: Rodasik , Piecha, Ogiński, Barczak. Sędzia główny: Jacek Klica.