Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Derby należały do Wawelu

07-11-2017, 09:39 Agnieszka Lewko

Wawel pokonał Uranię podczas meczu derbowego, który odbył się w minioną sobotę (4.11). Przedostatnie derby Rudy Śląskiej w Klasie Okręgowej grupie 1 rozegrane w rundzie jesiennej dostarczyły publiczności wielu emocji. Jednak po zakończeniu spotkania radość i dumę mogli poczuć tylko kibice Wawelu, a kibice Uranii musieli się pogodzić z gorzkim smakiem porażki.

Już na początku spotkania można było odnieść wrażenie, że to Urania prezentowała się lepiej od Grunwaldu. Świadczyła o tym np. sytuacja z 23 minuty, gdy to pomiędzy dwójkę obrońców wypuszczony został Henisz. Doszło wtedy do sytuacji sam na sam, jednak  w tym momencie sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Trzy minuty później doszło też do strzału z bliskiej odległości, ale bramkarz Wawelu obronił dość intuicyjnie i zdołał wyłapać piłkę. W 31 minucie doszło do kontry gospodarzy, a błąd w rozegraniu popełnił Pardela. Dobra okazja pojawiła się  jeszcze w 39 minucie, kiedy na lewym skrzydle ładnie podkręcił piłkę Robert Grzesik, ale skończyło się to sparowaniem piłki przy słupku na rzut rożny. Z kolei już w drugiej połowie spotkania, w 56 minucie Urania dostała ostrzeżenie od gospodarzy. Minutę później Mariusz Lux skorzystał z prostopadłego podania między obrońców od Krzysztofa Pyca i w sytuacji sam na sam pokonał Rafała Pardelę.  Było to jego trzecie trafienie w bieżących rozgrywkach. Z kolei w 87. minucie Lux wcielił się w rolę asystenta. Urwał się obrońcy na prawym skrzydle, wszedł w pole karne i wystawił piłkę do Grzegorza Kałużnego, który dopełnił formalności zdobywając swoją czwartą bramkę. Gospodarze zdobyli dopiero pierwsze punkty u siebie w obecnym sezonie, z kolei Urania zanotowała już siódmą porażkę z rzędu.

Wyimek Urania: Pardela, P.Grzesik, R.Grzesik, Barczak ('62 Jurczyński), Cieślik, Krzywda ('75 Piecha), Skudlik ('65 Gabryś), Henisz, Bujny, Zalewski, Nowak ('65 Kokoszka). Sędzia główny: Adrian Markiewicz. Asystenci: Robert Reguła, Rafał Benke

GKS Wawel Wirek - GKS Urania 2:0 (0:0)


Komentarze