Derby miasta w A klasie dla Jastrzębia

17-11-2021, 13:30 DK

W 13. kolejce katowickiej Vitasport A klasy Jastrząb Bielszowice pokonał u siebie Wawela Wirek wynikiem 3:0. Na obiekcie przy ulicy Sportowej byliśmy świadkami ciekawego spotkania derbowego, w którym ostatecznie górą byli gospodarze. Pierwsza bramka dla zespołu z Bielszowic padła w 41. minucie po błędzie obrony i bramkarza Wawelu, który wykorzystał Patryk Gemski.

Tuż po zakończeniu doszło do zamieszania przy bramce gości. Bramkarz Wawelu rzucił piłką w jednego z piłkarzy Jastrzębia, z czego wywiązała się szamotanina. Ostatecznie to Adrian Deptuch, zawodnik gospodarzy, z powodu kłótni z arbitrem spotkania otrzymał żółtą kartkę, a następnie, już w drodze do szatni, czerwoną. Wydawało się, że w drugiej połowie dominować będzie Wawel, ale to Jastrząb strzelił dwie bramki i trzy punkty zostały w Bielszowicach.

Ostatecznie Wawel Wirek zakończył piłkarską jesień na 11. miejscu. Gwiazda Ruda Śląska natomiast, po zwycięstwie nad Naprzodem Lipiny 3:2, wskoczyła na 8. pozycję. Jastrząb dzięki zwycięstwu w derbach jest siódmy. Najwyżej z rudzkich drużyn sklasyfikowana jest Urania, która po niedzielnej porażce 1:2 z Orłem Mokre uplasowała się na wysokim, czwartym miejscu. Kolejne piłkarskie emocje na tym szczeblu będziemy mogli przeżywać w drugiej połowie marca 2022 roku.