Derby dla Szombierek

12-06-2013, 23:12 Sandra Hajduk

Grunwald Ruda Śląska udał się w środę do Bytomia, by zmierzyć się z tamtejszymi Szombierkami. Zieloni musieli uznać wyższość lidera tabeli – przegrali 4:2.

Gospodarze objęli prowadzenie już dwie minuty po gwizdku rozpoczynającym spotkanie. Po tym jak Łęcki zbyt wysoko zagrał nogą wykorzystali oni pośredni spod linii bocznej – po wrzutce jeden z bytomian umieścił piłkę głową w siatce. Po stronie Grunwaldu dwie bardzo dobre sytuacje miał Kot, jednak najpierw dobrze interweniował bramkarz gospodarzy, a później piłka zaplątała mu się pod nogami. Mimo kilku dobrych okazji z obu stron nic się już w pierwszej połowie nie zmieniło i to bytomianie schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką.

W drugiej części mecz nabrał jeszcze większego tempa i kibice mogli obejrzeć kilka bardzo dobrych akcji. W końcu w 64 minucie zawodnik Szombierek wszedł w pole karne i uderzeniem pokonał Lamliha, zwiększając prowadzenie swojego zespołu do dwóch bramek. Dwie minuty później Grunwald zdołał strzelić bramkę kontaktową – Szczygieł podał na połowie gospodarzy do Brzozowskiego, a ten pięknym strzałem umieścił piłkę w siatce Szombierek. W 73 minucie Brzozowski wrzucił piłkę z wolnego w pole karne a w bramce umieścił ją Kucharz, doprowadzając do remisu. Końcówka należała jednak do gospodarzy. I tak najpierw w 88 minucie strzałem z rzutu wolnego umieścił piłkę w siatce Thiel, a dwie minuty później po faulu Stawowego na zawodniku Szombierek, bytomianie pewnie wykorzystali jedenastkę i wygrali 4:2.

Szombierki Bytom – Grunwald Ruda Śląska 4:2

Grunwald Ruda Śląska: Lamlih - Oswald, Szpoton, Łęcki - Maciongowski, Szczygieł - M. Brzozowski, Dreszer, Szczypior - Kot, Kucharz

Rezerwa: Bolik - Lein, J. Brzozowski, Poprawa, Simon, Stawowy

Trener: Teodor Wawoczny