Derby dla Grunwaldu

27-03-2019, 13:13 GKS Grunwald Ruda Śląska

Urania II Ruda Śląska 3:4 Grunwald Ruda Śląska (1:1)

Początek nowego sezonu okazał się szczęśliwy dla GKS-u Grunwald Ruda Śląska, który pokonał Uranię II Ruda Śląska w derbowym meczu 4:3. Sobotnia (23.03) walka na kochłowickiej murawie była zawzięta, jednak ostatecznie Urania musiała uznać wyższość gości.

Jednym z debiutantów w czasie sobotniego meczu w szeregach Grunwaldu był Łukasz Bereska, który poprowadził zespół do zwycięstwa i awansu na pozycję lidera Klasy A.

„Beres” w środku pola od początku wykazywał duże chęci do gry i był bardzo aktywny. Pierwszy strzał oddał już w 20 sekundzie meczu. Wywiązywał się także z zdań ofensywnych i defensywnych, a w całym spotkaniu z czterech sytuacji dwie zamienił na gola. Z kolei w 17. Minucie meczu trafił do bramki od słupka, a w 68. minucie pod brzuchem bramkarza.

Bramki podczas meczu:

0:1 Bereska, 17 min – przejęcie piłki od Hanka

1:1 Tubacki, 19 min (karny) – po faulu Chmielarskiego na Sroce

1:2 Jankowski, 66 min – po podaniu Ogłozy

1:3 Bereska, 68 min – po podaniu Jankowskiego

1:4 Twardoch, 70 min – dobitka po własnym strzale (podanie Ogłozy)

2:4 Kokoszka, 85 min (karny) – po faulu Babisza na Żymle

3:4 Żymła, 90+1 min – dobitka po strzale Kolona

Składy drużyn:

Urania II Ruda Śląska: Szweda – M.Wojciechowski (46. P.Wojciechowski), Jasik, Szerżyna, Helwig – Sroka (89. Kolon), Kasprzyk (46. Błażejczyk), Hanek (46. Barciaga), Kokoszka (kpt), Maciaszczyk – Tubacki (60. Solorz, 69. Żymła)

Rezerwa: Moczydlarz. Trener: Wojciech Kocyba.

GKS Grunwald Ruda Śląska: Kurpas – Kowalczyk, Wojtaczka, Poprawa, Chmielarski – Kozłowski (77. Dolecki), Bereska, Babisz (kpt), Ogłoza (77. Podlacha) – Petrus (63. Twardoch), Jankowski. Rezerwa: Lamlih. Trener: Michał Szyguła.

Sędziowie: Michał Pisarek – Tomasz Szczepanik, Dominik Lorke (Podokręg Katowice)

Żółte kartki: Szerżyna (23.), Kokoszka (59.) – Babisz (59.)