Debiut dający zwycięstwo

24-03-2014, 14:56 Robert Połzoń

W pierwszym meczu rundy wiosennej Urania podejmowała na własnym boisku drużynę Sokoła Orzesze. W barwach rudzkiego klubu zadebiutował nowy zawodnik- Mateusz Mzyk, którem udało się strzelić hattricka. W efekcie Urania odniosła wysokie zwycięstwo, wygrywając 4:0.

Pierwsza połowa był dość wyrównana jednak to gospodarzom udało się zdobyć dwa gole. Pierwszego z nich w 12 minucie zdobył Mzyk, który przelobował obrońcę gości i celnym strzałem pokonał bramkarza. Drugie trafienie również było autorstwa tego zawodnika, który tym razem przechytrzył zawodnika z Orzesza wykonując ładny zwód.

- Nie spodziewałem się takiego debiutu. Czułem jednak przed meczem, że jestem w formie i myślałem, że przynajmniej jedną bramkę zdobędę właśnie ja – tłumaczył po meczu Mateusz Mzyk.

W drugiej połowie z minuty na minutę zespół Sokoła Orzesze tracił impet, co skrupulatnie wykorzystali gospodarze. W 67 minucie akcję Uranii wykończył Mzyk, wpisując się tym samym na listę strzelców po raz trzeci. W samej końcówce natomiast pięknego gola zza pola karnego zdobył Żak, ustalając wynik na 4:0.

Urania Ruda Śląska – Sokół Orzesze 4:0
Urania Ruda Śląska: Koperwas, Zawisza, Baran ('83 Cieślik), P.Grzesik, Kolasa, Mzyk, Mikusz ('66 Michalski), Baron, Kamieński, Zalewski, Krzywda ('60 Żak)
Trener: Stanisław Mikusz