Czwarte miejsce UKP

25-03-2013, 10:08 Sandra Hajduk

W piątek i w sobotę na basenie olimpijskim (25m) w Gliwicach rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Województw w pływaniu młodzików 13-letnich. Swoją reprezentację wystawił w nich UKP Ruda Śląska. Jego występ można zaliczyć do udanych. Wśród rywalizujących 30 klubów zajął on bowiem czwarte miejsce.

Uczniowski Klub Pływacki Ruda Śląska reprezentowali – chłopcy: Oskar Cyza, Daniel Dąbrowski, Albert Kasprzyk, Kamil Walessa. W kategorii dziewcząt były to: Paulina Gluzińska, Marta Mędrela, Karolina Pawera, Agata Przegendza, Gabrysia Surmiak.

Największy sukces odniósł Daniel Dąbrowski, który dwukrotnie stawał na trzecim stopniu podium – w stylu klasycznym na 100 i 200 metrów. Pozostali zawodnicy także osiągali dobre wyniki. Pozwoliło to zająć Ukp Ruda Śląska czwarte miejsce w klasyfikacji klubowej. W klasyfikacji indywidualnej Dąbrowski Daniel zdobył ósme miejsce zdobywając 695 punktów, zaś Paulina Gluzińska zajęła dziewiąte miejsce zdobywając 833 punkty.