Czwarta przegrana

03-09-2013, 10:56 Sandra Hajduk

Kolejną porażkę odnieśli piłkarze Jastrzębia Bielszowice. W sobotę musieli oni uznać wyższość Przemszy Siewierz, która wygrała 2:0.

Gospodarze objęli prowadzenie w 18 minucie spotkania. Po wrzutce w pole karne kierunek lotu piłki zmienił uderzeniem głową zawodnik Przemszy. Futbolówka poszybowała na piąty metr pod nogi innego zawodnika drużyny gospodarzy, a ten nie zmarnował sytuacji i strzałem z powietrza z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce. Siewierzanie starali się przycisnąć bielszowiczan, ale nie byli w stanie podwyższyć swojego prowadzenia. W tej części gry bardzo dobrą okazję miał Foryś, ale nie zdołał jej wykorzystać.

W drugiej połowie doprowadzić do wyrównania mógł Kaczmarek, ale jego strzał zdołał wybronić bramkarz gospodarzy. Siewierzanie zdołali zwiększyć swoje prowadzenie w 85 minucie. Wtedy to zawodnik gospodarzy został sfaulowany a sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał piłkarz Przemszy. W ostatniej minucie spotkania honorowe trafienie mogli zaliczyć piłkarze z Bielszowic. Janiak oddał strzał z rzutu wolnego. Piłka poszybowała nad murem, ale zdołał wyciągnąć się po nią bramkarz Przemszy.

Jestem zadowolony z gry moich podopiecznych. Zagraliśmy dobrze, ale nasi rywale to bardzo mocna drużyna – mówił po spotkaniu Jacek Janiak, trener bielszowiczan.

Przemsza Siewierz – Jastrząb Bielszowice 2:0

Jastrząb Bielszowice: Bechta – Hajduga, Janiak, Mikuła, Szymański, Foryś, Skudlik, Guśtak, Łukasik, Kubiak, Henisz

Trener: Jacek Janiak