Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Czwarta na motocyklu

09-08-2018, 14:02 Agnieszka Lewko

Kolejnym sukcesem może pochwalić się rudzianka Julia Boronowska. Młoda zawodniczka zajęła czwarte miejsce na mistrzostwach Europy w trialu. Podczas IV Rundy Trial Woman European Championship we włoskiej, położonej ponad 1000 m.n.p.m., miejscowości Santo Stefano d’Aveto  zmierzyła się z zawodniczkami z całej Europy.

- Miałam do pokonania dwadzieścia osiem odcinków w dwóch pętlach. Pętla miała dziesięć kilometrów  i prowadziła przez trzy piękne góry.  Szczerze mówiąc moje czwarte miejsce za bardzo mnie nie zadowoliło i mam nadzieję, że wkrótce uda mi się poprawić ten wynik - powiedziała Julia Boronowska po zawodach we Włoszech.

Tym razem Francuzka, Dunka i Włoszka stanęły Juli Boronowskiej w drodze na pierwszy stopień podium, jednak młoda zawodniczka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i pokaże na co ją stać w kolejnych etapach swojej trialowej kariery.

- Działałam trochę pod presją, żeby osiągnąć jak najlepszy wynik. Dlatego ta presja i „obca ziemia”, na której rozgrywane były zawody,  nie były moim sprzymierzeńcem, a wręcz paraliżowały moje ruchy na motocyklu - dodała Boronowska.


Komentarze