Cztery medale zapaśników

27-11-2013, 08:56 Sandra Hajduk

W dniach 22-24 listopada w Kraśniku rozegrany został Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów i Kadetów w zapasach w stylu wolnym. W turnieju uczestniczyło 256 zawodników z jedenastu krajów. Rywalizacja w obu grupach wiekowych stała na bardzo wysokim poziomie, zdobycie medalu było bardzo trudną sztuką, ale udało to się czterem reprezentantom ZKS-u SLAVIA Ruda Śląska.

Medal srebrny w kategorii do 42 kg w grupie kadetów wywalczył debiutujący w zawodach tej rangi Dominik Dziewior, który wygrał trzy pojedynki i dopiero w finale uległ zawodnikowi z Rumunii Costelowi Tarcoci. Brąz w kategorii kadetów do 54 kg wywalczył Tomasz Kitel, który zanotował tylko jedną porażkę, natomiast wszystkie pozostałe pojedynki wygrał zdecydowanie przed czasem. Również brąz w kategorii kadetów do 58 kg wywalczył Rafał Danisz, przegrywając minimalnie z piątym zawodnikiem ubiegłorocznych mistrzostw Europy Bartoszem Stawinogą z WKS-u Śląsk Milicz.

W grupie juniorów medal srebrny w kategorii do 50 kg wywalczył Bartosz Szałowski.

Źródło: ZKS SLAVIA Ruda Śląska