Cztery medale dla zapaśniczek

09-04-2018, 15:24 ZKS Slavia Ruda Śląska

Wielką klasę pokazały za zawodniczki ZKS-u Slavii Ruda Śląska podczas rozegranych w Koronowie Mistrzostw Polski Seniorek w zapasach kobiet. Rudzianki wywalczyły w sumie cztery medale, dwa złote i dwa srebrne. Tytuły mistrzowskie z ubiegłego roku obroniły liderki rudzkiej ekipy: Natalia Kubaty (62 kg) i Natalia Strzałka (76 kg). Drugie miejsca w swoich kategoriach zajęły: Daria Szymeczko (55 kg) i "totalna debiutantka", czyli zaledwie osiemnastoletnia Kamila Kulwicka (72 kg). Z kolei piąte miejsce w kategorii do 57 kg zajęła Dominika Kulwicka. - Tak doskonałe występy indywidualne naszych zawodniczek, zaowocowały drugim miejscem w klasyfikacji klubowej. Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich dziewcząt oraz dla trenerki Elżbiety Garmulewicz - podkreślił Tomasz Garczyński, trener ZKS-u Slavia Ruda Śląska.