Cztery bramki zielonych

08-06-2013, 16:16 Sandra Hajduk

Czterobramkowym zwycięstwem Grunwaldu zakończyło się jego spotkanie ze znajdującą się w strefie spadkowej Unią Ząbkowice. Mecz odbył się w sobotą na Halembie.

Dobrze zaczęli to spotkanie goście. Po uderzeniu jednego z zawodników Unii piłkę odbił przed siebie Lamlih, dalej zdołali ją wybić obrońcy. Zaledwie dwie minuty później bliski zdobycia gola był Kot, jednak po dośrodkowaniu z lewej strony boiska wzdłuż pola karnego nie sięgnął on piłki. Następnie akcje obu zespołów były skutecznie rozbijane przed polem karnym. W końcu w 31 minucie zawodnik przyjezdnych bliski był pokonania lobem Lamliha. Bramkarz zielonych zdołał jednak złapać piłkę. Wtedy Grunwald wyszedł z kontrą – Maciongowski wszedł w pole karne z prawej strony i nie dał szans golkiperowi Unii. Zieloni objęli prowadzenie. Dziewięć minut później Brzozowski wrzucił piłkę za obrońców do Łęckiego, a ten przerzucił bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce. Na przerwę zieloni schodzili w dwubramkową zaliczką.

Na początku drugiej połowy kolejno strzałami próbowali zaskoczyć golkipera Unii: Kot, Brzozowski i Dreszer. Bramkarz gości nie dał się jednak zaskoczyć, a uderzenie Dreszera było minimalnie niecelne. Po chwili dwukrotnie próbowali zaskoczyć Lamliha goście, ale po ich strzałach futbolówka przeleciała tuż obok bramki. W 61 minucie Brzozowski wyłożył piłkę do Kota, a ten umieścił ją w siatce. Przewaga zielonych wzrosła do trzech bramek. W 70 minucie przed dobrą okazją stanął Dreszer, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił prosto w golkipera gości. Osiem minut później obrońca Unii podał do Kota, a ten będąc przed bramkarzem wyłożył piłkę Ciołkowi, który posłał ją do pustej bramki, ustalając tym samym wynik meczu na 4:0.

Grunwald Ruda Śląska – Unia Ząbkowice 4:0 (2:0)

Grunwald Ruda Śląska: Lamlih - Oswald, Szpoton (kpt), Łęcki - Szczygieł (89’ Poprawa) - Gruchalski (46’ Szczypior), Dreszer (76’ Simon), Maciongowski, Ciołek (83’ Kucharz) - Kot, M. Brzozowski

Rezerwa: Bolik – Lein

Trener: Teodor Wawoczny; II trener: Jacek Bratek